Nejméně osídlená země na dechberoucích snímcích. Podívejte se do zapomenutých částí Mongolska | Reflex.cz
nahoru

Nejméně osídlená země na dechberoucích snímcích. Podívejte se do zapomenutých částí Mongolska

Tereza Stonišová2. ledna 2018 • 13:30
Nejméně osídlená země na dechberoucích snímcích. Podívejte se do zapomenutých částí Mongolska
foto: humanplanet.com/timothyallen

Timothy Allen fotí portréty i krajinu. Mongolsko se stalo zemí jeho srdce. Vrací se tam, a i tam několik měsíců v roce žije. Rozsah jeho práce je až neuvěřitelný: do země, která se může chlubit nejmenší hustotou obyvatelstva na metr čtverečný, jezdil neuvěřitelných 10 let, aby z této monumentální práce vytvořil souvislou publikaci.

Šestačtyřicetiletý fotograf původem z Velké Británie je známý nejen fotografiemi odlehlých míst a přírody. Je to také filmař, který na rozličných místech zeměkoule také točí, a to především o domorodých obyvatelích a o životě tradičních kmenů žijící v podstatě mimo 21. století.

Své fotografie navíc Allen doprovází poutavě psanými komentáři, které jeho práci dávají nádech fotoesejí. Na výběr z práce Timohyho Allena se můžete podívat ve fotogalerii níže:

Děsivé snímky, které měly skončit v řece. Fotografie mrtvých, které způsobily…
Domovy moderních nomádů: Prohlédněte si obydlí novodobých cestovatelů
Tereza Stonišová 29. prosince 2017 • 23:46

Domovy moderních nomádů: Prohlédněte si obydlí novodobých cestovatelů

Znepokojivé snímky geniální fotografky, která ve 22 letech spáchala sebevražduKlíčová slova: Mongolsko, fotogalerie, kmeny, tradice


Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2018

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začne v pátek 28. června. Mimo soutěže se představí řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přiveze unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu bude americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrací i Casey Affleck a mezi hvězdami bude i Patricia Clarkson.


Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější