Tenisový kurt v katolickém kostele z 16. století? Můžete ho najít v italském Miláně | Reflex.cz
nahoru

Tenisový kurt v katolickém kostele z 16. století? Můžete ho najít v italském Miláně

Daniel Baret14. listopadu 2017 • 14:00
Tenisový kurt v katolickém kostele z 16. století? Můžete ho najít v italském Miláně
foto: Andrea Rossetti

Tenisový kurt v katolickém kostele z 16. století? Na první pohled tuto nepředstavitelnou věc můžete teď vidět v chrámu Chiesa di San Paolo Converso v italském Miláně. Jedná se o instalaci amerického umělce Asada Raza (43). A nejde o první umělecký výboj v tom kostele.

Raza instaloval kurt v kostele i s mnoha nezbytnými součástmi, které k tenisu patří. Najdete zde síť, rakety, míčky, občerstvení s ledovým čajem, ale dokonce i individuálního trenéra. Samozřejmě skutečný tenis se zde nehraje, protože to znemožňuje vnitřní prostor stavby. Ale “pinkat” s míčkem by se zde dalo.

Chiesa di San Paolo Converso v Miláně je odsvěcený kostel a od roku 2014 zde sídlí studio společnosti „CLS architetti“. Kostel se začal stavět v roce 1549 a byl dokončen v roce 1631.

V posledních letech slouží také pro výstavy a nejrůznější umělecké projekty.

Fotograf jezdí po světě a fotí rudovlásky. Prohlédněte si kouzelné zrzky, jejichž…
Trezor prvního fotografa módního domu Dior ukrýval nikdy nezveřejněné poklady

Daniel Baret


Klíčová slova: Itálie, Miláno, kostel, tenis


Volby 2019 do Evropského parlamentu

Výsledky Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,780
23,000
29,270
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější