Trezor prvního fotografa módního domu Dior ukrýval nikdy nezveřejněné poklady | Reflex.cz
nahoru

Trezor prvního fotografa módního domu Dior ukrýval nikdy nezveřejněné poklady

Leila Chadalíková19. října 2017 • 14:20
Trezor prvního fotografa módního domu Dior ukrýval nikdy nezveřejněné poklady
foto: vintag.es

Christian Dior, jméno, které zná každý. I ti, kteří se o módu nezajímají. Jeden z nejvlivnějších světových návrhářů se narodil v normandském přímořském městě Granville. Již od pěti let však žil v Paříži, ve městě, které miloval. Studoval diplomacii a mezinárodní vztahy, už v době studií však bylo jasné, že ho srdce táhne jinam. Začal se živit jako galerista. Později začal pracovat jako designér v pařížských módních domech.

Ve 42 letech založil Christian Dior vlastní značku. A někdy v té době si vybral dvorního fotografa značky Dior – Marka Shawa. Ten patřil k prvním fotografům módy, kteří začali používat barvy. Nyní, po mnoha letech od doby, kdy byl Dior na svém začátku, se našly v trezoru fotografa pečlivě uchované fotografie z doby, kdy s módním velikánem spolupracoval. Většina z nich nebyla nikdy zveřejněna. Mark Shaw tak zanechal odkaz budoucím generacím, pro které uchoval neopakovatelné okamžiky z oné doby, a to vše v barvě.

Krásné Ukrajinky nafotily v zemi sužované válkou vtipné erotické fotografie

Zajímavostí je, že Christian Dior jakožto homosexuál neměl nikdy manželku ani děti, což byl důvod, proč ho nemohl jeho jediný bratr vystát a už od dětství jej trýznil. Vztahy se nezlepšily ani v dospělosti. Oproti tomu miloval Christian Dior svoji neteř Françoise. Z té se však v dospělosti stala nadšená přívrženkyně nacismu a měla mnohé konflikty s Diorovými židovskými manažery.Podle francouzského dědického práva měl po Diorově smrti (protože neměl děti ani žijící rodiče) jeho majetek dědit jeho bratr Raymond. Předkládalo se však, že se bohatou dědičkou stane Françoise. Její nacistické názory však strýček neunesl. Dior se rozhodl svou rodinu vydědit.

Podívejte se do galerie na geniální práci tohoto výjimečného muže:

Drsné motorkářky Bosozoku: Japonské rebelky bez příčiny ničí, na co přijdou
Neuvěřitelná proměna: Důchodce přetvořil panelák na barokní zámek
Tereza Stonišová 5. května 2017 • 09:31

Neuvěřitelná proměna: Důchodce přetvořil panelák na barokní zámek

 Klíčová slova: dior, móda, oblečení, šaty, luxus, retro, fotogalerie


Volby 2019 do Evropského parlamentu

Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,730
22,990
29,330
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější