nahoru

V čínské Šanghaji staví fantastický dům, na kterém bude růst 1000 stromů

Daniel Baret 1. srpna 2017 • 15:55
V Šanghaji rostou budovy s tisícovkou stromů.
• video: 
Heatherwick Studio

V čínské Šanghaji vyrostlo v posledních 20 letech více mrakodrapů než v celých Spojených státech amerických. Bouřlivě se rozvíjející a stále bohatnoucí město ale překvapuje dalšími a dalšími odvážnými projekty. Teď tam britská architektonická firma Heatherwick Studio staví obrovský komplex na rozloze více než 300 000 metrů čtverečních, jehož součástí je i 1000 stromů, z nichž většina vyroste na domech.

Projekt se staví u řeky Su-čou, která prochází centrem velkoměsta a je v obrovském kontrastu s uniformními domy v jeho bezprostředním okolí. Bude zde 400 teras, jejichž účelem je setkávání lidí a rekreační využití volného času ve městě, které je známé svým zrychleným životním stylem a mnoha místy, které připomínají betonovou džungli.

Podívejte se na unikátní stavbu, která poutá pozornost po celém světě. Společnost Heatherwick Studio existuje od roku 1994 a postavila odvážné budovy na čtyřech kontinentech:

Daniel Baret
Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.
 

Nejčtenější komentáře