nahoru

Muž, který běhá nahý s koňmi. Neuvěřitelné snímky ukazují splynutí člověka s přírodou

Tereza Stonišová 1. dubna 2017 • 14:30
Muž, který běhá nahý s koňmi. Neuvěřitelné snímky ukazují splynutí člověka s přírodou
foto: Nick Turner

Nick Turner je fotograf, který se rozhodl experimentovat sám na sobě. Jeho experiment je zároveň fotoprojektem, který před několika dny zveřejnil. Jeho návrat ke kořenům zaujal již tisíce lidí. Snímky uchvacují svou čistotou a nostalgií, kterou vyvolávají. Tak jako Turner na několik dní totiž žili kdysi naši pravěcí předkové.

Britský fotograf spolupracuje často s předními časopisy zabývajícími se faunou, flórou či geografií. O jeho projekty měla zájem britská BBC a National Geographic. Turnerova fotografie je zajímavá svou experimentálností: do svého posledního projektu fotograf zakomponoval sám sebe. Chtěl si vyzkoušet, jaké je žít v souladu s přírodou, s jejím přirozeným během a se zvířaty. Rozhodl se sžít s koňmi, s jejichž pasoucím se stádem pobýval několik týdnů.

Video se připravuje ...
Nick Turner a jeho múzy.VIDEO Youtube

Na snímcích je také zajímavé, že ač to tak nevypadá, fotografoval je pomocí stativu a samospouště sám Turner. Fotograf se zaměřuje pouze na focení přírodních scenérií, nic jiného v jeho tvorbě nenaleznete. Nyní je to ale vůbec poprvé, kdy do projektu Turner zakomponoval sám sebe. Na snímky se můžete podívat v naší fotogalerii.Klíčová slova: příroda, fotogalerie, koněDiskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.