Na bruslích v Himaláji. Podívejte se, jak se rodí první tibetský hokejový tým | Reflex.cz
nahoru

Na bruslích v Himaláji. Podívejte se, jak se rodí první tibetský hokejový tým

Martin Bartkovský8. února 2017 • 08:30
Na bruslích v Himaláji. Podívejte se, jak se rodí první tibetský hokejový tým
foto: Andreas Bruhn

Že je lední hokej pouze doménou Evropy a Severní Ameriky? Omyl. Populární sport si neúprosně razí cestu do Asie. Zatímco Kazaši či Japonci balancují na hraně světové skupiny a Číňané do tohoto sportovního odvětví sypou stále více peněz, hokejky a puky se dostávají i na místa, kde byste je vůbec nečekali. Třeba mezi buddhistické chrámy do nadmořské výšky 4 500 metrů nad mořem. Do oblasti Ladakh mezi pohořími Himálaj a Karákorám.

V Ladakhu jsou ideální sportovní podmínky. Tři měsíce v roce tu klesají teploty pod -20 °C a horská jezera se promění v dokonalá přírodní kluziště. A na nich mezi školou a domácími pracemi tráví svůj volný čas děti všech věkových kategorií. Na malé bruslaře narazil loni v lednu americký hokejový trenér Ian Andersen, který sem zavítal v rámci projektu „Hokej bez hranic“. Spolu s ním dorazilo i potřebné hokejové vybavení a první opravdové hokejové tréninky mohly začít.

30 let od největší hokejové bitky v dějinách. Rvačku Kanaďanů se Sověty nepřerušilo ani…

Andersen býval trenérem i ve slavné NHL. Dvě sezony byl jedním z trenérského týmu Minessoty Wild. Vzdal se ale světa velkých hal i slavné soutěže a vyrazil coby „cestující trenér“ do světa hokejem příliš nedotknutého. Nejprve trénoval rok srbský národní tým a loni v lednu ho příležitost zavála až na úpatí Himálaje.

V Ladakhu strávil několik měsíců. Celé dny bruslil s dětmi na zamrzlých jezerech a učil je kanadsko-americké hokejové škole. A kdo ví, možná že tu i položil základy budoucímu tibetskému národnímu týmu. Podle fotografií Andrease Bruhna to vypadá, že mezi dětmi pár talentů bude. 

Památník totální zkázy. Pýcha Detroitu chátrá a přihlíží tomu stovky nových aut, která…
Pravá ruská zima: Drsná krása zasněžené Sibiře na jedinečných fotografiíchKlíčová slova: tibet, himaláj, hokej, fotogalerie


Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Zákulisí Metronome Festivalu: Jedinečné fotografie účinkujících, které jinde neuvidíte
PREMIUM X Bohumil Pečinka: Babiš v důsledku demonstrace na Letné definitivně ztratil autoritu
PREMIUM X Klausova elitní sestavička, Berlín jako laboratoř bolševických experimentů, předsmrtná křeč ČSSD
PREMIUM X Zdravý rozum Cyrila Höschla: Demonstrující dav sjednocuje sdílený odpor, s časem ale jednotnosti ubývá
PREMIUM X Karel Steigerwald: Babiš, Benešová, demonstranti… Kdo rozvrací stát, kdo ne

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2018

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začne v pátek 28. června. Mimo soutěže se představí řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přiveze unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu bude americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrací i Casey Affleck a mezi hvězdami bude i Patricia Clarkson.


Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější