nahoru

Živý kůň v Bílém domě? Ale ano, za slavného prezidenta JFK ho tam měla jeho dcera Caroline

Daniel Baret19. prosince 2016 • 13:25
Živý kůň v Bílém domě? Ale ano, za slavného prezidenta JFK ho tam měla jeho dcera Caroline
foto: JFK Presidential Library and museum

Ještě nevíme, jaká zvířátka (a zda vůbec) si do Bílého domu ve Washingtonu přiveze v lednu Donald J. Trump. Většinou tam s americkými prezidenty a jejich rodinami bydlí jako domácí mazlíčci psy a kočky. Existovala ale i jedna výjimka. Za vlády legendárního Johna Fitzgeralda Kennedyho, který byl 35. prezidentem USA v letech 1961 až 1963, se zde objevoval kůň Macaroni.  

Macaroniho daroval Caroline Kennedyové, dceři prvního páru Ameriky, tehdejší viceprezident Lyndon Johnson. Většinou byl koník ustájený v Kennedyho rodném domě ve Virgínii, ale často navštěvoval i Bílý dům, kde na něm Caroline jezdila. Někdy ho také doprovázel jiný poník, ten se jmenoval Tex.

Navíc Macaroni se stal skutečně slavným. V roce 1963 dostal například sedlo od marockého krále Hassana II. V září 1962 se s ním Caroline dokonce objevila na obálce tehdy velmi populárního časopisu Life. A to byla také inspirace pro hudebníka Neila Diamonda, který potom složil píseň „Sweet Caroline“.

Německé město duchů v africké poušti, jak ho nafotila česká fotografka

Zatímco JFK byl zabit 22. listopadu 1963 při atentátu v Dallasu, jeho dcera Caroline (jinak i spisovatelka, právnička a diplomatka) je od listopadu 2013 americkou velvyslankyní v Japonsku. Je to také jediný žijící potomek prezidenta Kennedyho a jeho manželky Jacqueliny.

Podívejte se na neobvyklé fotografie koně, který se kdysi pohyboval v Bílém domě, sídle amerických prezidentů. Na některých fotkách je i přímo John Fitzgerald Kennedy. Takhle prezidenta zřejmě neznáte.

Jezerní lidé žijí jako poustevníci, jsou nazí a šťastní. Fotograf zachytil jejich setkání
Trapné snímky, které neměl nikdo vidět. Prohlédněte si fotky zakázané samotným Hitlerem

Daniel Baret
Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,800
22,760
28,660
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější