nahoru

Jezerní lidé žijí jako poustevníci, jsou nazí a šťastní. Fotograf zachytil jejich setkání

Tereza Stonišová17. prosince 2016 • 17:37
Jezerní lidé žijí jako poustevníci, jsou nazí a šťastní. Fotograf zachytil jejich setkání
foto: Denis Vejas

Život prostý konzumu, prostý materiálních věcí, oproštěný téměř od všeho, co si dnes ve svých životech vůbec neumíme upřít. Někdo však ano, a také myšlenku asketismu šíří dál. Takzvané Duhové setkání, neboli setkání “duhových lidí” se konalo i letos na mnoha místech po celém světě.

Mladý fotograf Denis Vejas byl tímto nápadem nadšený - a proto se rozhodl, že se k “duhovým” lidem připojí a začne jejich setkání dokumentovat. Za tím účelem procestoval několik zemí - mimo jiné Mexiko, Guatemalu, Maroko nebo třeba Rusko. Všude vyhledával komunity takzvaných “Rainbow People” neboli duhových lidí, kteří žijí na hranici asketismu, a každoročně pořádají velké sjezdy, kde se navzájem setkávají. Právě taková setkání Denis Vejas navštěvoval.

Dvanáct cest do Kábulu, jeden silný fotopříběh. Fotograf ukázal život drogově závislých…

Místa setkání odpovídají způsobu života těchto lidí - jsou většinou buď v lesích, kde je někdo těžko může najít, nebo na březích hůře dostupných jezer. Není neobvyklé, že na setkání chodí lidé v párech - je naopak raritou, když některý z “duhových” žije s někým, kdo tomuto způsobu života neholduje.

Fotograf, pocházející z Lotyšska, řekl, že alternativní způsoby žití jsou pro jeho focení ústředním tématem: “Nomádství a alternativa tvoří značnou část mého fotografování. Duhová kultura je můj největší projekt. Zaslouží si být zdokumentovaná,” uvedl Vejas.

Sociální experiment duhové komunity Vejas zdokumentoval a fotografie zveřejnil na svých stránkách. Můžete se na ně podívat v naší galerii.

ČR má podle lidí nejlepší vztah s Polskem, nejhorší s Ruskem

Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,620
22,560
29,490
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější