Krásné hipsterky v hidžábu? Ale ano, podívejte se na muslimskou módní ikonu | Reflex.cz
nahoru

Krásné hipsterky v hidžábu? Ale ano, podívejte se na muslimskou módní ikonu

Daniel Baret1. prosince 2016 • 17:30
Krásné hipsterky v hidžábu? Ale ano, podívejte se na muslimskou módní ikonu
foto: Instagram

Na Instagramu je hned několik skupin a mnoho především mladých muslimských dívek z různých částí světa, které se řadí k takzvaným „Hipster Hijabis“. Jednou z největších hvězd tohoto oboru, který pomocí sociální sítě propaguje módu a prodává kosmetiku či další výrobky, je Dwi Handayani (23) z Indonésie.

Některé muslimky nechodí pouze v tradičním oblečení, ale spíše v módním oblečení s využitím tradičních prvků. Je ale pravda, že situace se v tomto směru liší země od země. Ani Dwi Handayani by se nemohla producírovat ve svém oblečení a s nejrůznějšími vyzývavými doplňky třeba v Saúdské Arábii či Afghánistánu. V Indonésii, nejlidnatějším muslimském státě světa (má 260 milionů obyvatel), to zatím ještě jde.

Muslimka v hidžábu pózovala pro pánský časopis Playboy. Samozřejmě oblečená

Dwi Handayani je studentkou na univerzitě Mercu Buana v indonéském hlavním městě Jakartě a říká, že i muslimky přes módu „musí být schopny vyjádřit, jaké jsou, musí se dívat na sebe do zrcadla a vidět, co je na nich zajímavé“.

Tohle asi ale islámští fundamentalisté slyšet nechtějí.

Dříve a nyní: Jak dnes vypadají bývalé modelky z Playboye
Nejslavnější muslimská pornoherečka se brání: V koránu se o filmech pro dospělé nic …
Chcete vidět, jak moc se Čína změnila? Podívejte se na fotografie mladých žen

Daniel BaretVolby 2019 do Evropského parlamentu

Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.


Kurzy měn
25,720
23,080
29,320
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější