nahoru

Muslimka v hidžábu pózovala pro pánský časopis Playboy. Samozřejmě oblečená

Daniel Baret 7. října 2016 • 17:30
Muslimka v hidžábu pózovala pro pánský časopis Playboy. Samozřejmě oblečená
foto: Noor Tagouri/Instagram

V minulém roce slavný pánský časopis Playboy oznámil, že ve své americké edici přestane zveřejňovat fotografie nahých žen, přestože na tom byla založena od samotného počátku (v roce 1953) jeho existence. Mnoho lidí se na to dívalo skepticky, ale magazín zdá se situaci ustál. V jeho novém říjnovém čísle pro něj poprvé pózuje muslimka. I když je samozřejmě zcela oblečená.

Fotografie dvaadvacetileté muslimské novinářky Noor Tagouri, která chodí v hidžábu (šátek zahalující hlavu), přesto vzbudily velkou pozornost. Mladá žena vystoupila v mnoha televizích i novinách a komentuje svůj krok.

Tagouri se už narodila v USA, ale její rodiče pocházejí z Libye. Momentálně pracuje na internetovém videoserveru Newsy, který propaguje feministické a levicové názory. 

Magazín Playboy s ní kromě fotek zveřejnil rozhovor. Ovšem u některých radikálních muslimů nepomohlo to, že Tagouri je v časopise oblečená. Dostala také mnoho nenávistných vzkazů, že tímto svým krokem zradila islám. Nemuslimové naopak oceňují krásu mladé novinářky.

Ona sama odmítá jakékoli výhrady a naopak v časopise vysvětluje, jaké jsou její zkušenosti s reakcemi, když nosí hidžáb a vyjadřuje se také k politické situaci ve Spojených státech před prezidentskými volbami. Donald Trump, jak všichni tušíte, není kandidátem, pro kterého by hlasovala. 

Přestože se tvrdí, že Noor Tagouri je vůbec první muslimkou, která pózovala pro Playboy, tak to platí pouze pro americkou edici. V roce 2011 totiž pro německou edici fotila nahá turecká herečka Sila Sahin, která žije v Německu. Sama označila tehdy svůj čin za „projev svobody“, ale její muslimská rodina ji tvrdě odsoudila.Klíčová slova: fotogalerie, playboy, muslimka


Zastavte drahotu s PREMIUM+


Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.