nahoru

Graffiti z mechu? Ekologický street art zvládne vytvořit úplně každý

Martin Mrázek15. listopadu 2016 • 09:00
Graffiti z mechu? Ekologický street art zvládne vytvořit úplně každý
foto: Flickr

Zatímco tradiční výtvory sprejerů ve veřejném prostoru vyvolávají vždy rozporuplné reakce, následující varianta se při rozumném umístění bude líbit snad úplně každému. Je totiž z mechu a nahrazuje tak aerosolové spreje, či jiné toxické materiály, skutečně přírodní látkou. Výroba takového umění je navíc překvapivě jednoduchá.

Stačí nabrat zhruba dvě plné hrsti mechu, který roste na podkladu podobném tomu, na který chcete malovat, pečlivě jej pod vodou očistit od bláta a zeminy a strčit jej do mixéru. K němu nalejete dva hrnky vody, velký bílý jogurt a lžičku cukru. Rozmixujete a máte hotovo. Pak už stačí štětcem vytvořit požadovaný nápis nebo obraz a jednou týdně zalít či přidat více nátěru.

Musíte tedy také doufat, že se nikdo z vaší domácnosti nedozví, co jste s mixérem dělali, ale to už je vedlejší. Pro krásu se přece musí trpět. A když navíc netrpíte vy... Umělci z celého světa využívají této techniky k vytvoření opravdu krásných děl. Pro případnou inspiraci si některá můžete prohlédnout v galerii.Klíčová slova: street art, fotogalerie, graffiti, mechDiskuse ke článku