nahoru

Cestovatelský děs: Šestihvězdičkový hotel v Severní Koreji má horší služby než vězení

Daniel Baret 25. prosince 2022 • 11:00
Cestovatelský děs: Šestihvězdičkový hotel v Severní Koreji má horší služby než vězení
foto: Tripadvisor.com

O TripAdvisoru, největším cestovatelském webu na světě, se nedá říci, že by byl nějak předpojatý. Ostatně mnoho informací sem dodávají samotní turisté z nejrůznějších zemí. Když se ale pod jeho palbu někdo dostane, tak je jasné, že už je zle.

Takovým příkladem je hotel Ryanggang v severokorejské metropoli Pchjongjangu. Má to být „šestihvězdičkové“ ubytovací zařízení první kategorie. Jeho hosté ale často označují zdejší služby za „špatné“ či „příšerné“ a přirovnávají je dokonce k vězení.

Hotel Ryanggang má 330 pokojů a byl postaven v roce 1989. Moderní byl možná pouze na severokorejské poměry a navíc se v něm do dnešních dnů nic nezměnilo. To je vidět na fotografiích.

Zřejmě jedinou výhodou je, že mnoho turistů do Severní Koreje nejezdí a rozhodně najdete v hotelové restauraci vždy místo.

Severokorejský diktátor Kim Čong-un ale nedávno prohlásil, že do KLDR by mělo přijet v roce 2020 až dva miliony zahraničních turistů. Na co je chce ale do země lákat, to je záhadou. Na hotely „první kategorie“, které jsou někdy horší než podprůměr? Nebo na prázdné obchody? Či na to, že ke každé turistické výpravě je přidělený oficiální průvodce, který vám vysvětlí, jak je Severní Korea skvělá země?

Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.