nahoru

Hannah Montaně je 30 let. Roky nahoty a skandálů Miley Cyrus ve fotografiích

ČTK 23. listopadu 2022 • 11:00
Hannah Montaně je 30 let. Roky nahoty a skandálů Miley Cyrus ve fotografiích
foto: YouTube

Americká herečka a zpěvačka Miley Cyrusová, která se narodila 23. listopadu 1992, dnes patří k největším hvězdám showbyznysu. Dcera countryového muzikanta získala slávu nejprve jako jedna z hvězdiček ze stáje společnosti Disney, aby na prahu dospělosti prošla divokým obdobím, ve kterém nechyběly šokující kostýmy, divoké večírky nebo skandální videoklipy. V posledních letech se ale uklidnila, aby na pódiích ukázal, že není bez talentu.

Před kamerou se objevila už jako dítě, cestu ke skutečné slávě jí v roce 2006 otevřel Disneyho seriál Hannah Montana. Miley si zahrála dívku, která ve dne vede život úplně obyčejné středoškolačky a v noci se stává popovou hvězdou. Během čtyř sezón si dílko, pečlivě vyprojektované na holčičí publikum od školky až po střední školu, získalo po celém světě miliony fanynek. A prakticky všechno, na co Miley - tedy Hannah Montana - sáhla, se měnilo v dolary.

Už před odvysíláním čtvrté sezony ale Miley odhodila tvář neposkvrněné Hanny Montany. Ostříhala si vlasy, odbarvila se, odhalila tetování, našla nové spolupracovníky a na pódiu i mimo něj začala šokovat. Její klip Wrecking Ball, ve kterém se objevila prakticky nahá na demoliční kouli, vyhlásila MTV v roce 2014 nejlepším videem roku. Později si vyzkoušela různé hudební styly, aby v roce 2017 představila popové album Younger Now, které se setkalo s příznivým přijetím kritiky i fanoušků. V roce 2019 natočila společně s Arianou Grandeovou a Lanou Del Rey píseň k novému filmu Charlieho andílci, singl vyšel 13. září 2019. Jejím zatím posledním, sedmým studiovým albem je Plastic Hearts z roku 2020.

Ve fotogalerii najdete nejskandálnější fotky její kariéry.

ČTKZastavte drahotu s PREMIUM+


Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.