nahoru

Zrůdy v sukních: Čínská Hadí královna řídila obrovský byznys s pašováním imigrantů

4. ledna 2022 • 12:00

Pašování lidí je i v moderním světě stále velký problém. Převaděči inkasují nemalé částky za převoz lidí v tak šílených podmínkách, že do cíle se imigrantů často dostane jen nepatrné procento. Nejinak tomu bylo i u Číňanky Cheng Chui Ping, která od 80. let žila v New Yorku. Právě tam pašovala tisíce svých krajanů. Za svou kariéru si vydělala přes 40 milionů dolarů. 

Cheng Chui Ping se narodila do rodiny chudého čínského farmáře, který se v 60. letech odstěhoval do Spojených států, odkud rodině posílal peníze. Jenže v roce 1977 na něj jako na ilegálního imigranta přišla policie a deportovali ho zpět do Číny. Zde se stal součástí pašerácké skupiny. A odtud měla Ping svou inspiraci.

Se svým manželem a čtyřmi dětmi se v roce 1981 přestovala do New Yorku, brzy ale zjistila, že skromný obchůdek jí „americký sen“ nepřinese. A tak začala po malých skupinkách pašovat své krajany do Ameriky. Za jednoho si účtovala 35 000 dolarů a více, imigranti si ale užili luxus letadla, kam se dostali díky zfalšovaných dokumentům. Tohle jí vydrželo pár let do té doby, než ji zatkli a poslali na čtyři měsíce do vězení.

Po propuštění přišla s lepšími plány pro svůj pašerácký byznys. Nebohé Číňany převážela v podpalubí nákladních lodí, kde lidé strávili dlouhé týdny jen s troškou jídla a vody. Někdy jich v lodi byly stovky! Podle policie za svou kariéru propašovala Sestra Ping do USA přibližně 3000 lidí. Kolik jich cestu a otřesné podmínky nepřežilo, není známo. Ceny se tou dobou pohybovaly mezi 25 a 45 000 dolary za cestu. Sestra Ping se dokonce obklopila gangstery, kterým platila za vymáhání peněz. Nejobávanější ale byla ona sama.

Jenže smyčka se začala utahovat - Sestra Ping před zatčení uprchla do rodné Číny, odkud věděla, že ji do Spojených států nevydají. Dál ale cestovala do Ameriky na falešný pas - a to se jí stalo osudným. Roku 2000 byla na letišti zatčena a po ostře sledovaném procesu odsouzena na 35 let do vězení. V roce 2014 za mřížemi zemřela.Klíčová slova: fotogalerie, zrůdy v sukníchDiskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.