nahoru

Marii Callas zničil alkohol, miliardář Onassis a Jackie Kennedyová

mc 3. prosince 2021 • 18:15

Sopranistka Marii Callas život už od malička zkoušel. Jako dítě byla tlustá a nepříliš hezká, což jí její okolí dávalo najevo. Nikde ve světe se necítila dlouho dobu dostatečně doma - ani v rodných Spojených státech nebo Řecku, odkud pocházela její rodina. A ani v manželství nakonec nebyla šťastná. Po letech se bláznivě zamilovala do milionáře Aristotela Onassise, opustila kvůli němu i manžela. Onassis si místo ní ale vzal vdovu po Johnu Kennedym Jackie. Maria pro něj nikdy nebyla víc než jen hračkou, kterou později odhodil.

Narodila se v New Yorku do rodiny chudých imigrantů, matka ji po rozvodu odvezla sebou do Řecka, kde se mladá Maria ovšem necítila dobře. Po návratu do rodné země ale přišlo zklamání, a tak se opět vrátila do Evropy. Zde se už jako vystudovaná pěvkyně začala angažovat ve stále větších a větších rolích. Až se z ní stala jedna z nejznámějších operních pěvkyň své doby.

Přesto byl její život zmítán neuspokojením. Než se jí podařilo nastartovat kariéru, byla korpulentní postavy, rozhodla se tedy držet drastickou dietu, aby k půvabnému hlasu na jevišti mohla přidat i kouzelný zjev. Za rok zhubla 30 kilo! A ukázalo se, že to opravdu stačilo. Najednou se u ní netrhly dveře.

Tou dobou byla už několik let šťastně vdaná - tedy do doby než potkala původem řeckého rejdaře a později známého magnáta Aristotela Onassise. Stal se pro ní jejím vyvoleným, její spřízněnou duší. Jenže on to cítil jinak. Ačkoliv se oba rozvedli se svými stávajícími partnery a spolu udržovali léta vztah, nikdy se nevzali.

Onassis si místo ní vzal Jackie Kennedy. Když v roce 1975 zemřel, Maria se zavřela ve svém pařížském bytě, kde žal tlumila alkoholem, prášky na spaní a cigaretami. Zemřela dva roky po něm na srdeční infarkt - její zlomené srdce smutek po muži, kterého milovala nadevše, už prostě nevydrželo.

mc
Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.