nahoru

Tragický osud žen mafiánů: Vražda mladé manželky mocného bosse vyvolala krvavou odvetu

mc 27. října 2021 • 17:00

Mafiánské klany si mezi sebou své spory řeší dost často a dost nevybíravě. Na konci každé potyčky bývá i několik mrtvých, často nevinných osob. Podobný případ byl i dlouhotrvající konflikt San Luca mezi dvěma klany nejobávanější organizace 'Ndrangheta. Při takzvaném Vánočním masakru zemřela Maria Strangio, manželka jednoho z bossů klanu. Viníci utekli do Německa, kde si je ovšem mafie našla a před místní pizzerií je postřílela jak psy.

Konflikt zvaný San Luca se zrodil na pouti v roce 1991. Po rvačce zde zůstali dva mrtví z klanu Strangio-Nirta, na svědomí je měli mít jejich protivníci z rodin Pelle-Vottari-Romeo. Odstartovalo to krvavý spor, který se táhl dlouhé roky a na jehož konci bylo minimálně patnáct mrtvých.

Francesco Pelle schytal kulku do zad, zrovna když se svým novorozeným synem stál na balkoně svého domu. Přežil, ale skončil upoutaný na vozíček - kulka se mu zasekla v páteři. Pochopitelně přichystal odplatu. Jeho kumpáni na Boží hod roku 2006 obklíčili dům Giovanniho Lucy Nirty a jeho manželky v Kalábrii. Nirta útok přežil, jeho žena Maria nikoliv.

Na jejím pohřbu Mariin bratranec slíbil mladou ženu pomstít, dokonce si na obřad přinesl pistoli. Mariini vrazi ale uprchli do Německa. Ani tam nezůstali v bezpečí - už půl roku po Vánočním masakru je Mariini blízcí objevili. Před pizzerií v Duisburgu spustili střelbu a šest mužů provrtali stovkou kulek.

Policie viníky pochytala a postavila před soud. Osm z nich dostalo doživotí, další tři tresty mezi 9 a 12 lety, tři další byli zproštění obžaloby. Nebohé Marii to už ale život nevrátí.

mc
Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.
 

Nejčtenější komentáře