nahoru

Tragické osudy žen mafiánů: Jedna se sama oběsila, druhou umučili a rozpustili v kyselině

mc 5. října 2021 • 14:00

Mafiáni jsou jedna velká rodina - a často doslova! Když se do podsvětí dostane muž, často ho následuje i jeho žena a ne zřídka ji potká stejně tragický osud, jako jejího zločinného partnera.

Takový je i případ Marie Bělové, manželky šéfa pražského podsvětí Antonína Běly. Toho v roce 1996 zabili nájemní vrazi v jeho rodinné vile v Úvalech. O 14 let později zde ukončila svůj život i Marie Bělová - po letech strádání se oběsila. Plné zuby života v mafiánské rodině měla Lea Garofalo - její bratr i partner byli mafiánští bossové, ona se ale rozhodla spolupracovat s policií. Když ji stát přestal ochraňovat v programu svědků, unesl ji její expřítel i se svým gangem. Umučili ji a rozpustili v kyselině. Maria Strangio se dostala do přestřelky mafiánského klanu její rodiny a znepřátelených zločinců organizace Ndrangheta. Během Vánočního masakru byla zastřelena a její braranec slíbil pomstu. A to také splnil - ačkoliv se Mariini vrazi ukrývali v Německu, našel si je a spolu se svými kumpány je doslova rozstřílel.

mc


Klíčová slova: tragické osudy žen mafiánůDiskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.