nahoru

Tragické osudy žen mafiánů: Jedna se sama oběsila, druhou umučili a rozpustili v kyselině

mc 5. října 2021 • 14:00

Mafiáni jsou jedna velká rodina - a často doslova! Když se do podsvětí dostane muž, často ho následuje i jeho žena a ne zřídka ji potká stejně tragický osud, jako jejího zločinného partnera.

Takový je i případ Marie Bělové, manželky šéfa pražského podsvětí Antonína Běly. Toho v roce 1996 zabili nájemní vrazi v jeho rodinné vile v Úvalech. O 14 let později zde ukončila svůj život i Marie Bělová - po letech strádání se oběsila. Plné zuby života v mafiánské rodině měla Lea Garofalo - její bratr i partner byli mafiánští bossové, ona se ale rozhodla spolupracovat s policií. Když ji stát přestal ochraňovat v programu svědků, unesl ji její expřítel i se svým gangem. Umučili ji a rozpustili v kyselině. Maria Strangio se dostala do přestřelky mafiánského klanu její rodiny a znepřátelených zločinců organizace Ndrangheta. Během Vánočního masakru byla zastřelena a její braranec slíbil pomstu. A to také splnil - ačkoliv se Mariini vrazi ukrývali v Německu, našel si je a spolu se svými kumpány je doslova rozstřílel.

mc


Klíčová slova: tragické osudy žen mafiánů


Prezidentské volby 2023

Začátkem roku 2023 se budou konat prezidentské volby, kde se rozhodne o nástupci Miloše Zemana. Přinášíme vám přehled užitečných informací, volební zpravodajství i zajímavosti týkající se prezidentského úřadu.

Kandidáti Termín voleb

Voličský průkaz Volební systém Pravidla kampaně Výsledek voleb Druhé kolo


Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.