nahoru

Rasistické filmy, které patří minulosti. Hrdinové z Kukluxklanu, šťastní otroci i zesměšňování jiných ras

mc 5. října 2021 • 18:40

Ačkoliv se rasismus stále nepodařilo vymýtit, v moderních snímcích se mu filmaři snaží vyhýbat jak čert kříži. Úplně jinak tomu ale bylo ve filmové historii. Ideální ukázkou je dílo z úsvitu existence filmů - americký snímek Zrození národa je plný té nejšílenější propagandy proti černochům, jejichž kriminální choutky potírají hrdinové z řad Kukluxklanu.

Ačkoliv z technického hlediska jde o velmi povedené dílo, z pohledu dnešního diváka je to už dávno za hranou. O nic lépe na tom není ani romantický film Jih proti Severu, kde se ničeho jiného než stereotypů proti Afroameričanům nedočkáme. Snímek Mandingo je patrně o to horší, protože ještě neuplynulo ani 50 let od jeho vzniku,  jaké šílenosti v něm najdete se podívejte na videu.

mc


Klíčová slova: fotogalerie, film, ikonické scény


Prezidentské volby 2023

Začátkem roku 2023 se budou konat prezidentské volby, kde se rozhodne o nástupci Miloše Zemana. Přinášíme vám přehled užitečných informací, volební zpravodajství i zajímavosti týkající se prezidentského úřadu.

Kandidáti Termín voleb

Voličský průkaz Volební systém Pravidla kampaně Výsledek voleb Druhé kolo


Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.