Ve filmu Plivu na tvůj hrob prý režisér chtěl upozornit na násilí páchané na ženách.

Ve filmu Plivu na tvůj hrob prý režisér chtěl upozornit na násilí páchané na ženách. Zdroj: Mall TV

Ve filmu Plivu na tvůj hrob prý režisér chtěl upozornit na násilí páchané na ženách.
Místo toho ale ve filmu ukázal 30 minut trvající scénu znásilnění a ukázky krvavé pomsty hlavní hrdinky.
Ve filmu Plivu na tvůj hrob prý režisér chtěl upozornit na násilí páchané na ženách.
Tenhle rádoby horor obsahuje 30 minut trvající scénu hromadného znásilnění, krvavou kastraci, oběšení nebo doslova vyvržení lodním šroubem.
16
Fotogalerie

Hromadné znásilnění a krutá pomsta vytvořila fenomén nechutných snímků. Záměr byl prý zcela jiný

I dnes je v některých zemích film Plivu na tvůj hrob zakázán, nebo přinejmenším hrubě cenzurován. Ani není divu - tenhle rádoby horor obsahuje 30 minut trvající scénu hromadného znásilnění, krvavou kastraci, oběšení nebo doslova vyvržení lodním šroubem. O sexu, nahotě, násilí a sprostých slovech ani nemluvě. Režisér měl ale původně v úmyslu natočit feministický film, který měl upozornit na násilí páchané na ženách.

Mladá spisovatelka Jennifer si pronajme na venkově izolovanou chatičku, aby mohla dopsat svou knihu. Její příjezd upoutá pozornost čtyř místních buranů, kteří ji jednoho dne brutálně znásilní a zničí rukopis její knihy. Traumatizovaná Jennifer se rozhodne mužům pomstít a jednoho po druhém je brutálním a nesmírně krvavým způsobem zavraždí. Jednoho „jenom“ oběsí, jiného doslova vyvrhne lodním šroubem motorového člunu.

Video placeholde
Ikonické scény extrémního násilí a perverze • Videohub

Režisér Meir Zarchi tvrdil, že ho k natočení filmu inspiroval osobní zážitek. Projížděl kolem parku, když se z křoví vypotácela zubožená dívka. Tu brutálně zbili a znásilnili dva muži. Zarchi dívku naložil a odvezl na policii. Ve filmu chtěl upozornit na násilí páchané na ženách, kritici ale tvrdí, že ho spíše glorifikuje.

Asi nejjednoznačnějším terčem kritiky byla scéna hromadného znásilnění, která trvá asi 25 minut, což ji činí nejdelší podobnou scénou ve filmu vůbec. Při jejím natáčení dali výpověď hned dva členové týmu. Camille Keaton, která hraje spisovatelku Jennifer byla vybrána jako jedna ze 4000 uchazeček o roli a režisér ji  po natáčení označil za „velmi odvážnou“. 

Ačkoliv film protáhla kritika tím největším bahnem, herecký výkon Camille byl označován jen superlativy, za film také dostala cenu na Katalánském mezinárodním filmovém festivalu ve Španělsku. Celého filmu se navíc vždy zastávala a odmítala výroky o misogynním snímku.