nahoru

Mladý pár si koupil londýnský dvoupatrový autoutobus a předělal ho na luxusní bydlení

čip 21. února 2021 • 10:30
Mladý pár si koupil londýnský dvoupatrový autoutobus a předělal ho na luxusní bydlení
foto: doubledeckerhome

Díky stále se zvyšujícím cenám nemovitostí a touze žít opět více v souladu s přírodou, zažívá v posledních letech alternativní způsob bydlení opravdu přelomový boom. Lidé hledají pozemky, na které by mohli umístit své malé příbytky vyrobené často z věcí, které v minulosti plnili naprosto jinou funkci.

Tímto směrem se také vydal mladý pár z Anglie. Šestadvacetiletá Charlie a její o rok starší přítel Luke po několika měsících randění došli k závěru, že jejich vztah již dospěl do fáze, kdy je společné bydlení na spadnutí. V ten okamžik se naskytla otázka, jak s tímto velkým životním krokem naloží.

Oba do té doby rádi cestovali a představa uvázat se k hypotéce nebo přemrštěnému nájmu je děsila. Přes to ale po společném místě, které bude jejich domovem a kam se budou rádi ze svých cest vracet, toužili. Jakožto fanoušci pořadů o bydlení v takzvaných tiny houses, tedy minimalistických, často pojízdných obydlích, kde na pár metrech čtvereční bydlí až čtyřčlenná rodina i se psem, ale měli brzy jasno.

Otec Charlie vlastní několik pozemků v Essexu, hrabství nedaleko Londýna, a tak už jen zbývalo najít příhodný karavan, vysloužilý lodní kontejner, nebo maringotku, kterou by na pozemek umístili a udělali z ní svůj domov. Jak jejich netradiční výprava na nákup dopadne, ovšem nečekali ani oni. 

Dnes jsou Charlie a Luke majiteli ikonického anglického autobusu double-decker, který ještě pár měsíců před tím, než ho koupili za 2 500 liber (83 tisíc korun) brázdil ulice pulsujícího Londýna.

V roce 2017 začal mladý pár s přestavbou, která trvala celý rok a dohromady vyšla na 15 000 liber (450 tisíc korun). K novému domu si Charlie s Lukem pochopitelně museli pořídit také domácí mazlíčky. „Když žiješ v autobuse, žiješ prostě divnej život, takže můžeš mít klidně i dvě kozy,“ řekl v rozhovoru pro server Insider Luke.

Tiny houses pocházejí z Ameriky, kde jejich obliba roste od dob tamní finanční krize a rozšiřuje se dále do světa. Lze očekávat, že pandemie koronaviru jejich rozmach ještě umocní. U nás je zatím způsob alternativního bydlení limitované zákonem.

čip


Klíčová slova: autobus, doubledecker, tinyhouseDiskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.