nahoru

Zima jako když praští: Jih USA svírá mráz, v Texasu jsou miliony lidí bez proudu

čip, ČTK 20. února 2021 • 10:50
Zima jako když praští: Jih USA svírá mráz, v Texasu jsou miliony lidí bez proudu
foto: boredpanda.com

Jih Spojených států od pondělí sužuje nezvykle mrazivé počasí, které začalo minulý týden po přílivu arktického vzduchu z Kanady. Z oblasti od Texasu po Kentucky jsou hlášeny dopravní problémy a rozsáhlé výpadky proudu, extrémní podmínky už si také zřejmě vyžádaly oběti na životech.

Zimu jako v posledních dnech nezažila jižní část USA několik desetiletí. Sníh a led pokryly i oblasti, kde je to velmi vzácné. Pravděpodobně nejhorší byla situace v texaském Houstonu, který podle místního deníku Houston Chronicle zaznamenal v pondělí nejchladnější den od roku 1989.

Odborníci upozorňují, že infrastruktura v celém regionu není na zimní počasí připravená, chybějí sněžné pluhy, ale i tepelná izolace na domech. Lidé tak byli nuceni vypořádat se s mrazivou situací po svém. Ve svých domech si staví stany, zahřívají se ve spacácích, jídlo si ohřívají na grilech, stejně jako Češi minulý týden, do práce jezdí na lyžích a na sociálních sítí sdílejí bizarní fotografie zamrzlých záchodů. 

čip, ČTK


Klíčová slova: texas, fotogalerie, USA, zima, sněhová bouřeDiskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.