nahoru

Prymula volá po lockdownu a pak si jde na fotbal. Babiš s ním proto ukončil spolupráci

ČTK 18. února 2021 • 22:30
Prymula volá po lockdownu a pak si jde na fotbal. Babiš s ním proto ukončil spolupráci
foto: Pavel Mazáč (Sport)

Premiér Andrej Babiš ukončil spolupráci se svým poradcem a bývalým ministrem zdravotnictví Romanem Prymulou kvůli dnešní Prymulově účasti na fotbalovém zápase. Premiér to uvedl na twitteru.

Podle Babiše působí Prymulova účast na fotbale papalášsky. Také ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) řekl internetové televizi DVTV, že Prymula nepostupoval správně. Prymula ČTK sdělil, že účast diváků na fotbale byla povolena, že měl před akcí negativní test na koronavirus a na tribuně měl respirátor.

"Ano, byl jsem s dvě hodiny starým negativním testem a respirátorem na legálním fotbalovém zápase s povolenou návštěvou diváků," sdělil Prymula ČTK. "Podotýkám, že jsem letos neměl žádnou dovolenou, natož zahraniční. Zdá se, že já smím být pouze doma," doplnil. Prymula opakovaně prosazuje tvrdší opatření proti šíření nemoci covid-19. Ještě dnes před zápasem řekl České televizi, že premiérovi navrhne kvůli horšící se epidemické situaci zavedení striktních opatření na dva až tři týdny.

ČTK
Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.