nahoru

Série nahých snímků Jackie Kennedyové zachránily pornomagnáta Flynta před krachem

mc15. února 2021 • 06:30

I díky Miloši Formanovi známe jméno Larry Flynt i v České republice. Vydavatele i jeho neméně známý magazín Hustler proslavila zejména celá řada soudních sporů o svobodě projevu. Jeho časopis totiž jako vůbec první vytiskl fotku nezakryté vulvy. O pár let později to byl právě on, kdo nakoupil a vydal fotky nahé Jackie Kennedyové-Onassisové, což ho zachránilo od bankrotu. Zemřel 10. února po životě plném vzrušení.

Flyntovo životní dobrodružství začalo už v patnácti letech, kdy utekl z domova a s falešným rodným listem narukoval do armády, odsud ho ale brzy vykopli. Po návratu do své domoviny v Kentucky nějaký čas pracoval jako pašerák kořalky. V osmnácti vstoupil k námořnictvu a na USS Enterprise sloužil jako operátor radaru. 

Když byl propuštěn začal podnikat, z úspor koupil bar, který pod jeho vedením začal vydělával 1000 dolarů týdně, a tak nakoupil další. Po pár letech investoval do podniku se striptérkami a vznikl první Hustler Club, kterých po Státech vyrostlo během dalších let několik. A Flynt se vrhnul na dráhu vydavatele. Původně mu čtyřstránkový černobílý zpravodaj sloužil spíš jako reklama, jenže když mu v klubech začali ubývat zákazníci, změnil časopis na erotický magazín.

A tak vznikl Hustler, který v roce 1974 zveřejnil barevnou fotku vulvy. Za vydání ale musel bojovat i s tiskárnou, která takto explicitní snímky odmítala dát do oběhu. Brzy nato se ale všechno změnilo - za Flyntem přišel paparazzi s tím, že má fotky nahé Jackie Kennedyové-Onassisové, jak se v roce 1971 opaluje na dovolené. Flynt je na pokraji bankrotu koupil za 18 000 dolarů a vydal v srpnu 1975. Časopisu se prodalo přes milion kusů a o Hustleru a Larrym Flyntovi věděly najednou celé Státy.

To ale na Flynta strhlo i negativní pozornost. Kromě mnoha soudních sporů o svobodě projevu, se také octnul v životním nebezpečí, když ho trefil ostřelovač. Flynt přežil, kvůli poškození míchy ale skončil na vozíčku. Brzy se stal závislým na lécích proti bolesti a jejich nadužíváním si způsobil mozkovou mrtvici, která vyústila ve vadu řeči kvůli ochrnutí obličeje. K atentátu se později přiznal neonacista Joseph Paul Franklin, kterého pohoršil snímek mezirasového sexu.

mc
Diskuse ke článku