nahoru

První bondgirl Ursulla Andress: Fotila akty pro Playboy a měla pletky s Belmondem

venu 6. listopadu 2020 • 18:10
První bondgirl Ursulla Andress: Fotila akty pro Playboy a měla pletky s Belmondem
foto: Profimedia.cz

Byla krásná, mladá, žádaná a muži milovaná. Herečka Ursula Andress, která si zahrála první Bondgirl ve slavném filmu o agentu 007 Jamesi Bondovi, dokázala své přednosti využít. Po boku se jí vystřídalo několik slavných kolegů - mezi nimi i Jean Paul Belmondo nebo James Dean a odhalila se i na stránkách časopisu Playboy.

Ursula Andress se narodila ve Švýcarsku a na začátku svého života moc nepřemýšlela o tom, že by mohla být herečka. Po útěku z domova do Francie se dala na kariéru fotomodelky. Dařilo se jí, a tak se rozhodla jít o dům dál. Přestěhovala se do Říma, kde se dostala do společnosti italských herců a první nabídky rolí se jí začaly hrnout. Proč? Protože se režisérům líbila.

V té době potkala Marlona Branda a později Jamese Deana, kteří jí pomaličku otevřeli dvířka do Hollywoodu. S Deanem dokonce randila v době, kdy se zabil ve svém voze. Příliš dlouho pro něj však netruchlila a zamilovala se do Johna Dereka, kterého odloudila od manželky a dětí. Toho si později také vzala a díky němu se dostala do bondovky Dr. No, která z ní udělala hvězdu světového formátu. Derek tehdy údajně tvůrcům ukázal její fotku ze soutěže Miss mokré tričko.

„Za svůj úspěch a naplno prožitý život vděčím bílým bikinám koupeným za pár dolarů ve výprodeji,“ uvedla v minulosti Andress, která si byla vždy plně vědoma toho, že se první Bondgirl Honey Rider nestala kvůli svému talentu, který ostatně nebyl nikdy nijak opěvován, ale díky své krásné tváři a dokonalému tělu. Scéna, kde vystupuje v bílých plavkách z moře s mušlemi v rukách a nožem u pasu, je legendární. Právě tou do té doby neznámá herečka zaujala celý svět. Při natáčení, kde stanula po boku legendárního Seana Conneryho, ani neuměla moc anglicky. Musela být tedy předabována. I tak ale tvůrcům za všechny peripetie stála. 

Po natočení bondovky se po Ursulině boku vystřídala kvanta mužů. V roce 1965 opět zapojila všechny své ženské zbraně a od manželky odvedla slavného Jean Paula Belmonda, se kterým vydržela 7 let. Po něm začala vztah s o 15 let mladším kolegou Harry Hamlinem. Z jejich vztahu se narodil syn Dimitrij. Ursule bylo v té době 44 let. Objevila se také v časopise Playboy a na dotazy, proč se rozhodla nechat se pro časopis vyfotit odpovídala jednoduše: Protože jsem krásná. A to jí zůstalo dodnes. I v 84 letech byste v ní totiž legendární první Bondgirl poznali.

 

venu
Diskuse ke článku