nahoru

Umělkyně zdobí domy po celé Evropě úchvatnými malbami krajek

lam 8. října 2020 • 18:30
Umělkyně zdobí domy po celé Evropě úchvatnými malbami krajek
foto: NeSpoon

Varšavská streetartová umělkyně NeSpoon zdobí domy po celé Evropě malovanými krajkami. Teď měla tu čest posprejovat muzeum ve francouzském městě Calais.

Město Calais v severní Francii je známé po celém světě díky dlouholeté krajkářské tradici. Na konci 19. století se právě sem přistěhovalo mnoho textilních umělců a inženýrů z Anglie, aby unikli hospodářským a sociálním problémům a proměnili město na krajkářské průmyslové centrum. V té době pracovalo v místních továrnách na krajky asi 40 000 obyvatel.

Francouzské muzeum módy a krajky Cité de la Dentelle et de la Mode bylo otevřeno v obnovené tovární budově z 19. století. Je jedním ze dvou muzeí ve Francii, které oslavuje strojní výrobu krajek. A není náhoda, že jednu ze zdí muzea ozdobila malbou varšavské streetartová umělkyně, která vystupuje pod pseudonymem NeSpoon. Ta se totiž na krajky, i když jen malované, přímo specializuje. Podívejte se i na další její počiny.

lamZastavte drahotu s PREMIUM+


Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.