Kritici si budou myslet, že jsem se pos*al, říká o svém novém filmu scenárista MOSTU! Petr Kolečko | Reflex.cz
nahoru

Kritici si budou myslet, že jsem se pos*al, říká o svém novém filmu scenárista MOSTU! Petr Kolečko

Kateřina Kadlecová15. července 2019 • 12:00

Ačkoli úspěšný scenárista Petr Kolečko nemá s plážovým volejbalem nic společného a nikdy ho nehrál, využil jeho prostředí pro svůj režijní debut. Komedii Přes prsty spolu s ním na karlovarském filmovém festivalu představili i herci Jiří Langmajer (tehdy ještě svobodný), Denisa Nesvačilová, Jakub Prachař a Radka Pavlovčinová. V kinech bude mít snímek premiéru 29. srpna.

Příběh filmu Přes prsty se odehrává na beachvolejbalových hřištích, ale nejen na nich. Spoluhráčky Linda (Petra Hřebíčková) a Pavla (Denisa Nesvačilová) obětují beach volejbalu všechno. Tedy skoro všechno. Mladší Pavle začínají tikat biologické hodiny a s přítelem Hynkem (Vojta Dyk) chce co nejdříve počít dítě. To starší svobodná a bezdětná Linda nechápe. Zvlášť když se jim podařilo kvalifikovat na mistrovství Evropy… Všechno ještě zamotá svérázný správce hřiště se zajímavou minulostí Jíra (Jiří Langmajer).

Po seriálech Okresní přebor (od r. 2010), Vyšehrad (od r. 2016) a Lajna (od r. 2017) jde o čtvrtý scénář se sportovní tematikou, který Petr Kolečko napsal. Podle filmové databáze ČSFD pak se sportovním komentátorem Robertem Zárubou a někdejším hokejovým gólmanem Dominikem Haškem pracuje na pátém, pro animovaný celovečerák Pavla Sadílka Nagano – zrození hrdinů.

Režisér Martin Krejčí: Přijetí svého filmu ve Varech jsem se hodně bál
Kateřina Kadlecová 5. července 2019 • 10:56

Režisér Martin Krejčí: Přijetí svého filmu ve Varech jsem se hodně bál

Řeknou, co si to jako dovoluju

Přes prsty podle pětatřicetiletého režiséra a tvůrce scénářů mj. k diváckému hitu MOST! nebo k historickém Masarykovi (s J. Ševčíkem a A. Koenigsmarkem) hledá odpověď na otázku, „jestli existuje něco jako přátelství mezi ženama“. „Ten sportovní pár, do kterého vstupují emoce a zkušenosti ženských a dělají v tom bordel, byl pro nás příjemnou platformou,“ dodává Petr Kolečko s tím, že se nechal lehce inspirovat mediálním obrazem vztahu dvou českých šampionek a někdejších spoluhráček Kristýny Kolocové a Markéty Slukové, známých spíše pod marketingovou značkou Kiki a Maki.

Tvůrci snímku o beachvolejbalistkách ovšem nekonzultovali ani s jednou z nich, jen s trenérem a hráčem Janem Chalupou. To spolu s košilatými hláškami machistických hrdinů Vojty Dyka, Jiřího Langmajera a Jakuba Prachaře naznačuje, že sportovní komedie Přes prsty nebude přijata jednohlasně kladně. „Asi se nedá očekávat, že mi půjde na ruku kritika a odborná veřejnost – spíš řeknou, že jsem se pos*al a co si to jako dovoluju. (…) Jenže kdo se bojí, se*e v síni,“ dodává Petr Kolečko, který momentálně pracuje s režisérem Radkem Bajgarem na „letním seriálu z chatové osady o české povaze“ pro ČT s pracovním názvem Záhoří a také pomáhá s vývojem slovenské televizní stanici Joj.

Julianne Moore: V poslední době se všechno změnilo, zdá se mi to šokující
VERONIKA BEDNÁŘOVÁ 10. července 2019 • 15:05

Julianne Moore: V poslední době se všechno změnilo, zdá se mi to šokující

Dojatá Clarksonová mluvila česky, globus má i kameraman Smutný. Festival v Karlových…
Vybíráme z placeného obsahu
Karel Steigerwald: Zeman se 17. listopadu neobjeví na veřejnosti, bojuje proti fašistům
Neposlouchejte naivní Gretu, nový film o Billu Gatesovi řeší stejné problémy jinak
Děti k pronájmu: Zrůdný průmysl indických sirotčinců vydělává na turistech
Instinkt po 17 letech končí, Jaromír Soukup letos zavírá už druhý časopis. Prodeje klesly pod 30 tisíc kusů
Od dřevěných hraček po plastové kostky, které zná celý svět. Jak vzniklo Lego a co jeho název znamená?

Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější