nahoru

Režisér Martin Krejčí: Přijetí svého filmu ve Varech jsem se hodně bál

Kateřina Kadlecová 5. července 2019 • 11:00
Martin Krejčí v rozhovoru pro Reflex mluví o svém celovečerním debutu
• video: 
Martin Bartkovský

Natočil desítky špičkových reklam pro ty nejznámější značky, jeho krátký snímek Fricasse zaujal na festivalu v Cannes a v rámci letošního ročníku MFF KV před filmy z festivalových znělek nejčastěji pouštějí jeho nejnovější, tu s Jiřinou Bohdalovou. Český režisér Martin Krejčí ovšem do Varů přivezl především svůj americký film. Jmenuje se Podivuhodná dobrodružství Paula Harkera a byl přijat vesměs s nadšením.

Hlavním hrdinou atmosférického celovečeráku, v němž si co do imaginace Gilliamova Krajina přílivu podává ruku s Andersonovým Až vyjde měsíc a Winterbottomovým Tristramem Shandym, je osamělý třináctiletý kluk. Trpí steskem po mámě, kterou nikdy neviděl, a taky hypertrichózou – nadměrným růstem chlupů po celém těle… John Turturro, mimochodem držitel Ceny prezidenta MFF KV z roku 2011, se představuje v roli podivného majitele barnumské freak show, excelentní šestnáctiletý talent Jaeden Martell (jehož včerejší festivalová debata KVIFF Talk byla plná k prasknutí) hraje ztraceného oslavence Paula a Chloë Sevigny protagonistovu deprimovanou mámu.

Režisér a jeho vlčí kluk se po úvodní ze tří festivalových projekcí Podivuhodných dobrodružství Paula Harkera dočkali dlouhých ovací vestoje, potlesk ostatně následoval už po skromném úvodním proslovu režiséra: „Začalo to před dvaceti lety, když jsem tady byl poprvé. Bydlel jsem ve stanovém městečku…“

Celovečerní debut jedenačtyřicetiletého tvůrce uvidí festivalové publikum ještě v sobotu v deset dopoledne v Národním domě. A než si hvězdně obsazené dílo najde českého a celosvětového distributora (a uveřejní trailer a filmový plakát), potěšte oko své modravé videoukázkou z profilového rozhovoru s Martinem Krejčím, v němž vystopujeme jeho filmové vášně až do hanspaulského dětství. V některém z letních čísel Reflexu se o ostře sledovaném režisérovi a jeho podivuhodných dobrodružstvích dočtete víc.
Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2019

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary skončil 6. července. Mimo soutěže se představila řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přivezl unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu byla americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrátil i Casey Affleck a mezi hvězdami byla i Patricia Clarkson.


Diskuse ke článku