KVIFF | Režisér Martin Krejčí: Přijetí svého filmu ve Varech jsem se hodně bál | Reflex.cz
nahoru

Režisér Martin Krejčí: Přijetí svého filmu ve Varech jsem se hodně bál

Kateřina Kadlecová5. července 2019 • 11:00

Natočil desítky špičkových reklam pro ty nejznámější značky, jeho krátký snímek Fricasse zaujal na festivalu v Cannes a v rámci letošního ročníku MFF KV před filmy z festivalových znělek nejčastěji pouštějí jeho nejnovější, tu s Jiřinou Bohdalovou. Český režisér Martin Krejčí ovšem do Varů přivezl především svůj americký film. Jmenuje se Podivuhodná dobrodružství Paula Harkera a byl přijat vesměs s nadšením.

Hlavním hrdinou atmosférického celovečeráku, v němž si co do imaginace Gilliamova Krajina přílivu podává ruku s Andersonovým Až vyjde měsíc a Winterbottomovým Tristramem Shandym, je osamělý třináctiletý kluk. Trpí steskem po mámě, kterou nikdy neviděl, a taky hypertrichózou – nadměrným růstem chlupů po celém těle… John Turturro, mimochodem držitel Ceny prezidenta MFF KV z roku 2011, se představuje v roli podivného majitele barnumské freak show, excelentní šestnáctiletý talent Jaeden Martell (jehož včerejší festivalová debata KVIFF Talk byla plná k prasknutí) hraje ztraceného oslavence Paula a Chloë Sevigny protagonistovu deprimovanou mámu.

Vrchní, prchni! Desítky výčepních zrekonstruovaly slavnou scénu a běžely karlovarskou …

Režisér a jeho vlčí kluk se po úvodní ze tří festivalových projekcí Podivuhodných dobrodružství Paula Harkera dočkali dlouhých ovací vestoje, potlesk ostatně následoval už po skromném úvodním proslovu režiséra: „Začalo to před dvaceti lety, když jsem tady byl poprvé. Bydlel jsem ve stanovém městečku…“

Celovečerní debut jedenačtyřicetiletého tvůrce uvidí festivalové publikum ještě v sobotu v deset dopoledne v Národním domě. A než si hvězdně obsazené dílo najde českého a celosvětového distributora (a uveřejní trailer a filmový plakát), potěšte oko své modravé videoukázkou z profilového rozhovoru s Martinem Krejčím, v němž vystopujeme jeho filmové vášně až do hanspaulského dětství. V některém z letních čísel Reflexu se o ostře sledovaném režisérovi a jeho podivuhodných dobrodružstvích dočtete víc.

Ikonický „letňák“ je ve Varech zavřený. Kino, které hostilo hvězdy, je prý v havarijním…
Nejošklivější a nejdivnější domy Belgie: Tahle instagramová kolekce vám vyčaruje úsměv…
Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2019

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary skončil 6. července. Mimo soutěže se představila řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přivezl unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu byla americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrátil i Casey Affleck a mezi hvězdami byla i Patricia Clarkson.

Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Řidičák na psy: Moderní lidé nevědí, jak se chovat ke psům, a tím je ničí
PREMIUM X Nový feudalismus na postupu: Klimatická opatření mohou Evropu přivést k hladomoru
PREMIUM X Svět rakve, fotbalu a lejzru aneb Od festivalu kýče a pragmatismu až k festivalu světel
PREMIUM X Šmejdi dál kasírují a důchodci se dál zbavují úspor. Český mincovní obchod se po třech letech nezměnil
PREMIUM X Zrcadlo českého národa: Karel Gott si v roce 1977 zvolil stranu hřiště. A vybral si špatně

Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější