Přichází nové pořady, které vydržíte sledovat hodiny a hodiny. Datum vysílání odhalí termiti | Reflex.cz
nahoru

Přichází nové pořady, které vydržíte sledovat hodiny a hodiny. Datum vysílání odhalí termiti

-bam-29. ledna 2019 • 13:21
Termiti
Termiti
• foto: 
Profimedia.cz

Padesátka pořadů a seriálů, šestnáct celovečerních a deset krátkých filmů – taková je aktuální bilance vloni na podzim spuštěné Mall.tv. Ke stávající programové skladbě nově přibude sedm nepřetržitých přenosů zachycujících mimo jiné aktuální dění na ranveji Letiště Václava Havla, v ptačím krmítku v Makově nebo na trase populární mazací tramvaje mezi obyvateli metropole familiárně přezdívané „Mazačka“. Symbolicky v živém vysílání bude oznámeno i datum oficiálního spuštění Slow TV. Divákům ho po zkonzumování celulózové roušky odhalí termiti, jejichž kolonie v Ústavu organické chemie a biochemie AV ČR bude také permanentně pod dohledem kamer a svým prvním příspěvkem do vysílání internetové televize zahájí pravidelnou rubriku „Co na to termiti?“. 

Fenomén do té doby nevšedního sledování všedních věcí odstartovala před deseti lety norská veřejnoprávní televize NRK. Ta odvysílala záznam sedmihodinové cesty vlaku z Bergenu do Osla, který k obrazovkám přitáhl více než milion Norů a dalece předčil všechna očekávání. Na stále rostoucí popularitu takzvané pomalé televize zareagovala v roce 2015 také agentura Taktiq Communications, která spustila českou Slow TV.

Datum vysílání odhalí termiti po rozkousání celulózové roušky:

 

„Myslíme si, že potenciál pomalé televize zdaleka není vyčerpaný, proto ho chceme dál rozvíjet. Fanoušci se ale žádných radikálních změn bát nemusí, o žádný ze svých oblíbených přenosů, které byly dosud k vidění na iDnes Kino, nepřijdou. Naopak k nim na Mall.tv přibydou nová témata a uživatelsky přívětivější prostředí,“ upřesňuje vedoucí redakce Slow TV Ivan Sobička podrobnosti, které budou přesun videí provázet.

Uprchlická nebo uprchlíkova krize? Nový český seriál mapuje cestu několika migrantů…

„Chceme divákům nabídnout sedm plnohodnotných nonstop streamů, které bude možné díky funkci timeshift vrátit až o čtyři hodiny a které doplní mapy, letový radar, dopravní informace a další zajímavosti. Pevně věříme, že tohle vše jim zpříjemní zážitek a rozšíří obzory jak při sledování zavedených pořadů, tak těch z nového prostředí,“ dodává šéfproducent internetové televize Mall.tv Lukáš Záhoř. 

Slow TV není jediným formátem, kterým se Mall.tv inspirovala u progresivní norské veřejnoprávní televize. Podle předlohy populárního seriálu Match z produkce NRK natočila také desetidílný sitcom Život je hra s Jenovéfou Bokovou, Václavem Marholdem, Petr Markem a Michalem Suchánkem v hlavních rolích. 

Havel byl při psaní projevů nešťastný. Před řečí v kongresu ho uklidnila až naše…
Jak chutná veverka aneb Co se v současnosti vaří na televizní obrazovce
Darina Křivánková 19. října 2018 • 14:52

Jak chutná veverka aneb Co se v současnosti vaří na televizní obrazovce

-bam-Nejlepší filmy a seriály

Podívejte se na naše žebříčky nejlepších filmů roku 2018

Thrillery Dramata Komedie Horory Filmy 2018 Sci-fi Seriály

 

 

Vybíráme z placeného obsahu
Polsko hlásí vysokou účast. Uškodí to vládě PiS? Sčítání sledujeme online
Ostuda Nobelovy ceny za literaturu: Vyhrál Rakušan Handke, který velebí válečné zločince
Prezident Zeman udělí Václavu Klausovi Řád Václava Klause za celoživotní přínos Václavu Klausovi
Genderovou vyváženost Disney animáků ohlídá speciální software: Čeká nás Sněhurka a jeden trpaslík?
Furt v informačním střehu. Jak nešikanovat úřady, a přitom zachovat právo na informace?

Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější