nahoru

Tyrion Lannister, děvkař, ochlasta i schopný úředník. Znáte role slavného “skřeta” ze seriálu Hra o trůny?

-mic- 12. března 2019 • 17:16
Tyrion Lannister, děvkař, ochlasta i schopný úředník. Znáte role slavného “skřeta” ze seriálu Hra o trůny?
foto: archiv

Seznámili jsme se s ním jako s více méně zavrženým dítětem nejbohatšího rodu Zápodozemí. Neustále se sklenicí vína a velmi často s děvkou, často s obojím najednou. Postupem času se ale ukazoval jako dobrák těžce zkoušený osudem. Musel překousnout dlouhou řadu brutálních urážek, včetně vlastní rodiny. Nakonec se ukázalo, že je schopný organizovat vládu. Nejdříve to prokázal jako pobočník krále (úchylného spratka) Joffreyho, ve stejné funkci teď působí pro Daenerys Targaryan. Znáte další role Petera Dinklagea?

Peter Dinklage je americký herec, který má nemoc achondroplasia. Trpasličí vzrůst spolu se značným talentem mu však otevřel cestu herecké hvězdy. Dinklage, který letos oslaví 50. narozeniny, je vegetarián. V roce 1991 promoval s titulem v dramatickém herectví ma Bennington College ve Vermontu.

Přelomem pro něj byla role ve filmu Přednosta z roku 2003, za kterou byl nominován na několik cen. V roce 2005 si vzal divadelní režisérku Ericu Schmidtovou.

Na role Petera Dinklagea se podívejte do galerie:

-mic-
Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.