nahoru

Casey Affleck ve Varech: Sám režíroval, sám řídil. Je to tu nejlepší, vzkazuje

Tereza Spáčilová 30. června 2019 • 18:40
Video se připravuje ...
Casey Affleck a Anna Pniowsky v rozhovoru pro Reflex na Kviff
• video: 
Martin Bartkovský

Do Varů dorazila druhá hollywoodská hvězda nejvyšší zářivosti Casey Affleck. Oscarový herec přijel už podruhé, místní filmové přehlídce se prý totiž jen tak něco nevyrová. „Říkal jsem to i své herecké kolegyni Anně Pniowské: Vary jsou pro mě jedním z nejlepších festivalů na světě, takže jestli se chceš na nějaký vydat, jeď sem,“ řekl Reflexu cestou na slavnostní uvedení svého druhého režijního počinu, existenciální dystopie Světlo mého života.

Intimní nezávislý snímek sám produkoval, napsal k němu scénář a ztvárnil jednu z hlavních rolí. K režii dospěl podle svých slov přirozeným vývojem: „Když se tak dlouho pohybujete ve světě filmu, točíte s různými režiséry, vyprávíte cizí příběhy, najednou začnete cítit, že byste rádi odvyprávěli i nějaký svůj. Režie je pro herce vlastně velmi přirozeným krokem vpřed,“ řekl herec, jehož nejvíc proslavily „divné“ role v dramatech Místo u moře, Gone, Baby, Gone nebo Dannyho parťáci.

Děj Světla mého života je zasazený do prostředí dystopické společnosti, v níž následkem neznámé choroby vymřely téměř všechny ženy. Inspirací pro scénář byl Affleckovi příběh, který vyprávěl svým dětem před spaním, dokonce měl původně v úmyslu napsat do něj postavy malých chlapců, aby se ještě více přiblížil realitě – sám totiž dva má.

Spokojený host

Reflexu se svěřil, že příběhy dětem vypráví rád. „Zpočátku jsem jim četl hlavně klasiku jako Good Night Moon, později delší knihy, u nichž jsem usínal dřív než ony.“

Ze všeho nejvíc ho však baví dávat dohromady vlastní pohádky. “Vlastně neznám nic hezčího, než vyprávět příběh.”

Film Reflexu Moje svoboda Film Reflexu Moje svobodaFoto Reflex

Při minulé návštěvě převzal Affleck na festivalu Křišťálový glóbus, letos přijel „pouze“ jako spokojený host – jeden z mnoha, kteří se do Varů vracejí z vlastního popudu. V minulosti do této kategorie patřili například John Malkovich nebo Antonio Banderas.

Tereza SpáčilováMezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2022

Historie Ubytování během festivalu

Vstupenky a passy

 

 

56. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary se koná od 1. do 9. července 2022. Přinášíme pro vás informace o filmech, premiérách, celebritách i užitečné rady a tipy, jak si festival co nejvíc užít.


Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.