nahoru

Projev, u kterého se budete dusit smíchy. Marek Eben vystihl, proč milujeme i nenávidíme chlebíčky

Martin Bartkovský 29. června 2019 • 19:10
Video se připravuje ...
Zahajovací projev Marka Ebena na Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech o svobodě a chlebíčcích
• video: 
Martin Bartkovský

Marek Eben zahajuje karlovarsky filmový festival jako moderátor již tradičně. Jeho úvodní projevy i přesto, že už je říká téměř dvě desítky let, stále patří k tomu nejlepšímu, co festival nabízí. I tentokrát rozesmál tisíce lidí ve velkém sále hotelu Thermal. A možná i víc než v předchozích letech. Do svého proslovu o svobodě totiž, pod záminkou vysvětlování pro zahraniční hvězdy, zakomponoval výčet kladů a záporů obloženého chlebíčku. Celý jeho úvodní proslov najdete ve videu.

Nejprve si Eben rýpl do názvu hotelu Pupp, který toto jméno nesl i v minulosti, než jej na nějakou dobu komunisté přejmenovali na Grandhotel Moskva. Pak už ale začala jeho one man show na téma klasického českého chlebíčku. Moderátor se doslova vyžívaj v popisu toho, jak vajíčko díky majonéze klouže po bramborovém salátu či jak je prakticky nemožné jej konzumovat ve společnosti bulvárních fotografů. No, posuďte sami a pusťte si celý zahajovací projev Marka Ebena ve videu v úvodu článku.

Film Reflexu Moje svoboda Film Reflexu Moje svobodaFoto Reflex




Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2022

Historie Ubytování během festivalu

Vstupenky a passy

 

 

56. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary se koná od 1. do 9. července 2022. Přinášíme pro vás informace o filmech, premiérách, celebritách i užitečné rady a tipy, jak si festival co nejvíc užít.


Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.