nahoru

Projev, u kterého se budete dusit smíchy. Marek Eben vystihl, proč milujeme i nenávidíme chlebíčky

Martin Bartkovský 29. června 2019 • 19:10
Zahajovací projev Marka Ebena na Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech o svobodě a chlebíčcích
• video: 
Martin Bartkovský

Marek Eben zahajuje karlovarsky filmový festival jako moderátor již tradičně. Jeho úvodní projevy i přesto, že už je říká téměř dvě desítky let, stále patří k tomu nejlepšímu, co festival nabízí. I tentokrát rozesmál tisíce lidí ve velkém sále hotelu Thermal. A možná i víc než v předchozích letech. Do svého proslovu o svobodě totiž, pod záminkou vysvětlování pro zahraniční hvězdy, zakomponoval výčet kladů a záporů obloženého chlebíčku. Celý jeho úvodní proslov najdete ve videu.

Nejprve si Eben rýpl do názvu hotelu Pupp, který toto jméno nesl i v minulosti, než jej na nějakou dobu komunisté přejmenovali na Grandhotel Moskva. Pak už ale začala jeho one man show na téma klasického českého chlebíčku. Moderátor se doslova vyžívaj v popisu toho, jak vajíčko díky majonéze klouže po bramborovém salátu či jak je prakticky nemožné jej konzumovat ve společnosti bulvárních fotografů. No, posuďte sami a pusťte si celý zahajovací projev Marka Ebena ve videu v úvodu článku.

Film Reflexu Moje svoboda Film Reflexu Moje svobodaFoto Reflex
Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2021

Program Historie Ubytování během festivalu

Filmy 2021 Celebrity ve Varech

 

55. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary se koná od 20. do 28. srpna 2021. Festival letos přinese řadu českých premiér. Zahájení bude patřit filmu Zátopek. I přes veškerá koronavirová opatření se můžeme těšit na KVIFF ve vší parádě.


Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.