nahoru

Projev, u kterého se budete dusit smíchy. Marek Eben vystihl, proč milujeme i nenávidíme chlebíčky

Martin Bartkovský29. června 2019 • 19:10
Zahajovací projev Marka Ebena na Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech o svobodě a chlebíčcích
• video: 
Martin Bartkovský

Marek Eben zahajuje karlovarsky filmový festival jako moderátor již tradičně. Jeho úvodní projevy i přesto, že už je říká téměř dvě desítky let, stále patří k tomu nejlepšímu, co festival nabízí. I tentokrát rozesmál tisíce lidí ve velkém sále hotelu Thermal. A možná i víc než v předchozích letech. Do svého proslovu o svobodě totiž, pod záminkou vysvětlování pro zahraniční hvězdy, zakomponoval výčet kladů a záporů obloženého chlebíčku. Celý jeho úvodní proslov najdete ve videu.

Nejprve si Eben rýpl do názvu hotelu Pupp, který toto jméno nesl i v minulosti, než jej na nějakou dobu komunisté přejmenovali na Grandhotel Moskva. Pak už ale začala jeho one man show na téma klasického českého chlebíčku. Moderátor se doslova vyžívaj v popisu toho, jak vajíčko díky majonéze klouže po bramborovém salátu či jak je prakticky nemožné jej konzumovat ve společnosti bulvárních fotografů. No, posuďte sami a pusťte si celý zahajovací projev Marka Ebena ve videu v úvodu článku.

Film Reflexu Moje svoboda Film Reflexu Moje svobodaFoto Reflex
Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2019

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary skončil 6. července. Mimo soutěže se představila řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přivezl unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu byla americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrátil i Casey Affleck a mezi hvězdami byla i Patricia Clarkson.


Diskuse ke článku