nahoru

Jak pořadatelé karlovarského festivalu získali do Varů Julianne Moore

Veronika Bednářová 26. června 2019 • 13:40
Jak pořadatelé karlovarského festivalu získali do Varů Julianne Moore
foto: ČTK

Už za pár dní představí Julianne Moore ve Varech „svůj“ film, svůj srdeční projekt; jmenuje se Po svatbě a v režii jejího manžela Barta Freundlicha vznikl na motivy stejnojmenného dánského projektu z roku 2006. V komplikovaném milostném trojúhelníku s hercem Billym Crudupem v něm excelují dvě hollywoodské superstar, Michelle Williams a právě Julianne Moore. Je to taky jeden z hlavních důvodů, proč bude nositelka Oscara letos ve Varech. 

Největší hvězdy totiž jezdí do zahraničí mnohem radši kvůli nezávislým snímkům, než aby z povinnosti propagovaly hollywoodské akčňáky. Mají pak pocit, že tím dělají smysluplnou práci.

Kariéra Julianne Moore je navíc zajímavá tím, že se nebojí riskantních, nových, nejistých projektů; její role jsou díky tomu různorodé a hodně současné. Jako stálá účastnice a spolutvůrkyně amerického nezávislého světa jezdí věrně a každoročně i na Redfordův festival do utažského Sundance – a právě v Sundance měl letos v lednu světovou premiéru film Po svatbě, který zahajuje letošní 54. ročník MFF Karlovy Vary.

Filmový festival Karlovy Vary autem: Jak se sem dostat a kde zaparkovat? >>>

Pomohl Richard Gere

O to méně se ale Moore objevuje na mezinárodních festivalech. Kvůli pracovním povinnostem komerčního charakteru sice jezdí do Cannes, ale jen na dva dny, její návštěva tam bývá spíš symbolická. Jak a proč se tedy dostala do Varů? 

Pracovní mechanismy „získání“ hvězdy podrobněji vysvětluje v příloze Excellent, věnované letošnímu ročníku varského festivalu, výkonný ředitel Kryštof Mucha: „Když tu byl před čtyřmi lety Richard Gere, říkal mi jeho asistent, že se jim tady tak strašně líbilo, že by nám rádi nějak pomohli. Tak jsme požádali o propojení s Julianne Moore. Už tehdy jsme se netajili tím, že je pro nás vysněným hostem číslo jedna. Její tým nám odpověděl pozitivně - Julianne Moore a její manžel Bart Freundlich patří k typu tvůrců, kteří Vary vždycky uznávali a respektovali. Jen bylo třeba najít konkrétní důvod návštěvy.“ 

Kdy a kde ve Varech potkat největší hvězdy? Afflecka a Mooreovou můžete vidět několikrát! >>>

Jak jsme kupovali zajíce v pytli

Teprve loni na podzim, po třech letech marných pokusů, přišla zpráva, že Bart Freundlich dodělává důležitý umělecký projekt, ve kterém Julianne Moore hraje hlavní roli, oba jsou v něm zaangažování jako producenti a je to remake dánského filmu Po svatbě… 

„Bylo nám s uměleckým ředitelem Karlem Ochem jasné, že se musí jednat o výjimečný film. I když jsme z něj neviděli ani minutu, jednoduše jsme to riskli, což je hodně neobvyklé,“ popisuje Mucha. „A najednou to celé dávalo smysl: manželé přijedou na festival, představí svůj první projekt z roku 1997 Otisky prstů a také poslední společný film Po svatbě, pak se podívají do Prahy…“

V současné době prý Julianne Moore s mužem už řeší jen to, na jaké filmy stihnou ve Varech zajít. Stejně jako všichni ostatní diváci. 

Zbytek článku si přečtěte v příloze EXCELLENT FILM, která vychází jako součást tištěného Reflexu ve čtvrtek 27. června. Najdete v ní 25 tipů na varské filmy, velký rozhovor s herečkou Eliškou Křenkovou i reportáž Milana Tesaře o tom, jak vznikal projekt Reflexu Moje svoboda. Jeho světovou premiéru uvidíte letos právě ve Varech.  

Reflexy v digitální podobě a od čtvrtka nový Reflex s přílohou si můžete koupit na našem iKiosku >>>

Veronika BednářováMezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2021

Program Historie Ubytování během festivalu

Filmy 2021 Celebrity ve Varech

 

55. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary se koná od 20. do 28. srpna 2021. Festival letos přinese řadu českých premiér. Zahájení bude patřit filmu Zátopek. I přes veškerá koronavirová opatření se můžeme těšit na KVIFF ve vší parádě.


Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.