nahoru

Robert Pattinson pro Reflex: Vary jsou tak nádherné město! Projdu se tu a napiju se pramenů

Kateřina Kadlecová7. července 2018 • 22:00
Dívčí idol z upírské ságy Twillight Robert Pattison v Karlových Varech
• video: 
reflex.cz

Na sobotu, poslední den festivalu, přijel do Karlových Varů britský herec Robert Pattinson, hvězda mnoha nezávislých snímků, ale i ságy Twilight a příběhů Harryho Pottera, romantického dramatu Voda pro slony nebo Dobrých časů bratří Safdieových, které loni bodovaly u karlovarského publika. S Reflexem idol dívčích srdcí chvíli před slavnostním zakončením festivalu krátce pohovořil na červeném koberci hotelu Thermal.

Robert Pattinson si získal přízeň festivalového publika velice rychle. Ačkoli se původně zamýšlené vítání a podepisování před Grandhotelem Pupp dnes před polednem nekonalo a limuzína s vzácným hostem zajela rovnou do garáží, jen hodinu po svém příjezdu dvaatřicetiletý herec divákům ve zcela zaplněném Městském divadle představil svůj oblíbený snímek Rover, australský futuristický western, v němž si před čtyřmi lety zahrál bratra šéfa gangu. S moderátorem Sašou Michailidisem si sympaticky rozcuchaný věčný chlapec na pódiu před publikem (samozřejmě převážně ženským) povídal o komplikovaném konkurzu na film, o dlouhých zkouškách a o tom, že je vlastně celou svoji kariéru stydlivý. 

Než na závěrečném ceremoniálu převzal z rukou Jiřího Bartošky Cenu prezidenta MFF KV, s Reflexem krátce pohovořil o natáčení nového filmu The King s Davidem Michôdem, svým oblíbeným režisérem, s nímž spolupracoval už na Roverovi. Právě proto, že natáčení historického dramatu z doby Jindřichů IV. a V. začíná už zítra, musí Robert Pattinson z Varů odletět v neděli. Snímek The King by měl mít premiéru v příštím roce a „jde o mix reálného historického příběhu a Shakespearovy hry,“ jak nám Robert Pattinson prozradil. „Jindřicha Pátého hraje Timothée Chalamet, Joel Edgerton bude Falstaff a právě s Joelem napsal David Michôd scénář. Vypadá to skvěle a je to vzrušující, velké epické historické dílo.“

Více se dozvíte z našeho videa.
Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2019

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary skončil 6. července. Mimo soutěže se představila řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přivezl unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu byla americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrátil i Casey Affleck a mezi hvězdami byla i Patricia Clarkson.


Diskuse ke článku