nahoru

Mám si to koupit? Příběh o tom, jak si chtěl Andrej Babiš pořídit Reflex

Martin Bartkovský 7. července 2018 • 11:00
Video se připravuje ...
Groteska z Babišovy návštěvy Reflexu na MFF Karlovy Vary
• video: 
Martin Bartkovský

Vztah mezi redakcí našeho časopisu a současným panem premiérem není nejvřelejší, o čemž svědčí řada obálek, na kterých Andrej Babiš figuruje po úpravách našeho grafika Jana Ignáce Říhy. O to více nás překvapilo, když na filmovém festivalu v Karlových Varech zamířil nejmocnější politik Česka přímo na naši výstavu. A nejen to. Dokonce si vzal aktuální číslo a se zájmem jej prolistoval. Jen jeho otázka „Mám to koupit nebo co? Kolik to vlastně stojí“ nás lehce vyvedla z míry.

Naposledy, když Andrej Babiš napsal na Twitter větu „Zítra asi něco koupím…“, předznamenal tím akvizici mediálního vydavatelství Mafra. Podobná věta na výstavě kreslených vtipů Vladimíra Jiránka, kterou na MFF v Karlových Varech pořádal časopis Reflex, proto působila zvláště.

Andrej Babiš se do prvního patra hotelu Thermal vydal natočit rozhovor pro sociální sítě svého hnutí ANO. Už na schodech si všiml banneru, který lákal na výstavu časopisu Reflex, a příliš se mu k nám nechtělo. Nakonec se ale přemohl a vydal se do našich kulis. K mému setkání s premiérem tak došlo zvláštní shodou náhod a odvíjel se tu v pravdě bizarní dialog.

Andrej Babiš: Á, pánové jsou z Reflexu. Kdybych nebyl, tak byste neměli o čem psát. Si určitě vždycky ráno na poradě říkáte, co si na mě dneska vymyslíte.

Martin Bartkovský: Ale měli. I když vy nám dáváte nejvíc záminek. Ale vezměte si naše aktuální dvojčíslo…

AB: Máte mě na obálce?

MB: Ne, máme tam polonahou herečku a youtubera. O vás píšeme vevnitř. A taky třeba o paní Malé…

AB: S Malou to je průšvih no. A co píšete o mně.

MB: To jak podivně vracíte dotaci na Čapí hnízdo…

AB: Tak vidíte, teď už nebude o čem psát, když je ta dotace vrácená.

MB: Ono i o tomhle se bude psát a navíc se najde něco dalšího, nemáme strach.

AB: Mám to koupit nebo co? Kolik to vlastně stojí?

MB: Tenhle časopis jste ještě nekoupil.

Do rozhovoru se vkládá asistentka AB: Pan premiér měl na mysli, kolik stojí jedno číslo.

MB: Tady ve Varech je to číslo zadarmo. Když u vás to není nikdy jasné. Naposledy jste po téhle větě koupil Mafru…

Po tomhle vtípku se nám už Andrej Babiš nevěnoval a natáčel rozhovor pro stranickou televizi. Poté nám podal ruku a řekl, že se těší na další obálky a že doufá, že máme z nafocené fotosérie radost. No, máme spíš radost z toho, že do jeho holdingu nepatříme. Nebojte, pane premiére. Reflex na prodej není a nebude.
Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2022

Historie Ubytování během festivalu

Vstupenky a passy

 

 

56. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary se koná od 1. do 9. července 2022. Přinášíme pro vás informace o filmech, premiérách, celebritách i užitečné rady a tipy, jak si festival co nejvíc užít.


Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.