nahoru

Jak poznáte dobře načepované pivo? Mistr výčepní vám ukáže jednoduché triky i na co si dát v hospodě pozor

-bam- 7. července 2022 • 11:00
Video se připravuje ...
Jak poznat dobře načepované pivo? Poradí Master Bartender Beno Jeřábek
• video: 
Martin Bartkovský

Na světě je málo tak otravných věcí, jako když mistr výčepní neovládá své řemeslo. Jak ale poznat jenom od pohledu, zda je pivo, které vám přistálo na stole, dobře natočené? A že se o zlatavý mok v restauraci náležitě starají? Zeptali jsme se odborníka na pivo vzatého, dvojnásobného vicemistra soutěže Pilsner Urquell Master Bartender Beno Jeřábka.

Beno Jeřábek pracuje jako výčepní v restauraci Vyhlídka na Karlštejně a na karlovarském filmovém festivalu vám načepuje pivo ve stanech Pilsner Urquell. Chceme tím říct, že v podstatě neexistuje nikdo povolanější, koho bychom se mohli zeptat na to, jak se správně čepuje pivo. Jeřábek nám ale prozradil i to, jak zákazník pozná pivo dobře natočené od špatně natočeného.

Pokud můžete sledovat výčepního při práci, poznáte jeho schopnosti už z toho, jak myje sklenici nebo pod jakým úhlem pivo čepuje. Jestli dostanete pivo ke stolu a neměli jste příležitost mistra výčepního sledovat, je dobrým indikátorem dobrého či špatného piva pěna. Pokud se totiž dobré pivo dobře načepuje, neměli byste v pěně objevit větší bublinky, prostě dostanete jednolitý běloskvoucí pěnovou čepici, která krásně pivo zakonzervuje v půllitru.

Podívejte se na naše video, kde uvidíte mimo jiné i to, jak se čepuje hladinka, šnyt či mlíko.

-bam-Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2022

Historie Ubytování během festivalu

Vstupenky a passy

 

56. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary se koná od 1. do 9. července 2022. Přinášíme pro vás informace o filmech, premiérách, celebritách i užitečné rady a tipy, jak si festival co nejvíc užít.


Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.