nahoru

To nejhorší na karlovarském filmovém festivalu? Novináři a Radka Třeštíková

Jan Studnička 6. července 2022 • 17:30
Video se připravuje ...
NoviNÁŘEK: Speciál z Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech
• video: 
Martin Bartkovský

Mezi rodilými Varáky koluje sebekritická hláška o tom, že Karlovy Vary jsou díra. A během festivalu je to díra vysypaná třpytkami. Jenže k těm třpytkám se vejde ještě tolik srdíčka, kultury a lásky k umění, až to jednoho dojme.

I tento týden vám přinášíme díl pořadu noviNářek, kde si náš redakční expert na nedělání své práce, Jan Studnička, stěžuje na věci, místo toho, aby doopravdy něco psal. Tentokrát přímo z Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech. A nutno říct, že když jedete jako novinář do Varů na festival, vyhýbáte se práci jen velice těžko. Skoro by se řeklo, že utíkat ve Varech před prací je ještě náročnější, než skutečně něco dělat.

Protože během těch deseti dnů se konají miliony luxusních večírků, hromady doprovodných akcí, přijíždějí celebrity, interagují spolu na těch večírcích… až jeden téměř zapomene, že to, na čem tenhle festival reálně stojí, jsou tvůrci a fanoušci kvalitního filmu. A to, že můžeme pomlouvat lidi, co se neumí obléct na červený koberec.

Jan Studnička
Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.
 

E15
Nejčtenější