nahoru

Vary hlásí nové centrum dění. Multifunkční KVIFF.TV Park najdete hned vedle hotelu Thermal

red, inf 22. června 2022 • 11:00
KVIFF TV Park
KVIFF TV Park
• foto: 
kviff

Novinkou letošního MFF Karlovy Vary je multifunkční prostor KVIFF.TV Park pro zhruba tisícovku návštěvníků. Nachází se přímo vedle hotelu Thermal a jeho podoba je budovou hotelu inspirována. Budou se zde konat besedy s tvůrci i divácké soutěže, prostor ale poslouží i jako odpočinková zóna s občerstvením. Autory této modulární stavby, která připomíná kolonádu, jsou architekti renomovaného studia Chybik+Kristof Architects & Urban Designers.

„Barevnost a surové zpracování pavilonu, tedy přiznaná ocelová konstrukce a červený mobiliář včetně výrazných svítidel, odkazuje na brutalistní architekturu sousedícího hotelu Thermal. Naším záměrem bylo vytvořit této výrazné ikoně moderní architektury dočasného sourozence“ doplňuje Kristýna Blažíčková z ateliéru CHYBIK + KRISTOF.

KVIFF.TV Park i s Čestmírem Strakatým

Celodenní provoz KVIFF.TV Parku vtáhne diváky i návštěvníky do festivalového dění a nabídne jim program dotvářející varskou atmosféru. Stálou moderátorkou v KVIFF.TV Parku bude reportérka a moderátorka České televize Linda Bartošová.

Denně ve 13:15 a v 16 hodin proběhnou formou tzv. Meet and Greet setkání s tvůrčími delegacemi filmů z Hlavní soutěže karlovarského festivalu. Setkání budou otevřena všem návštěvníkům.

Každý den bude na pódiu KVIFF.TV Parku probíhat i živé natáčení pořadu Čestmíra Strakatého Prostor KVIFF X, do kterého si moderátor bude zvát domácí i zahraniční festivalové hosty.

V pravidelném filmovém kvízu si návštěvníci budou moci zasoutěžit o vouchery s předplatným festivalové filmové platformy KVIFF.TV i další atraktivní ceny.

Ve večerních hodinách naváže hudební program.

Šestá kolonáda

Pozoruhodný prostor KVIFF.TV Parku sestává ze 41 vertikálních a 18 horizontálních modulů. Každý z modulů měří kolem 6 metrů na délku, 3 metrů na šířku a 2,5 na výšku a váží od 900 kilogramů až po 4 tuny v závislosti na dispozici a funkci jednotlivých kontejnerů.

„Náš návrh pavilonu KVIFF.TV vychází z lokálního kontextu lázeňského města. Moduly, z nichž je pavilon vytvořen, jsme postavili na výšku a tím dosáhli převýšeného kolonádního prostoru. S nadsázkou se dá říci, že během festivalu ve městě přibude nová, 6. kolonáda.“ vysvětluje architekt Ondřej Chybík, autor návrhu.

Výroby se ujala společnost CUBESPACE s.r.o. ve spolupráci s firmou HSF System.

Provoz KVIFF.TV Parku zahájí každý den v 11 hodin, s programem se počítá vždy od 12 hodiny. Kavárna Nespresso, která je jeho součástí, bude otevřena od 8 hodin ráno.

Aktuální program pro jednotlivé dny bude k dispozici na www.kviff.com a v mobilní aplikaci Vodafone KVIFF Guide.

Většinu programu bude možné - živě či ze záznamu - zhlédnout na platformě KVIFF.TV LIVE.

red, infMezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2022

Historie Ubytování během festivalu

Vstupenky a passy

 

56. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary se koná od 1. do 9. července 2022. Přinášíme pro vás informace o filmech, premiérách, celebritách i užitečné rady a tipy, jak si festival co nejvíc užít.


Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.