nahoru

Zlatí medailisté Prskavec a Krpálek: Z filmů máme nejraději pohádky, z Paříže chceme další medaile

Martin Bartkovský 28. srpna 2021 • 07:20
Lukáš Krpálek a Jiří Prskavec na festivalu ve Varech hodnotí film Zátopek i své medailové úspěchy a šance v Paříži
• video: 
Martin Bartkovský

Na premiéru filmu Zátopek dorazili na festival do Karlových Varů i dva výjimeční čeští sportovci. Zlatí olympijští medailisté z Tokia Jiří Prskavec (kajak na divoké vodě) a Lukáš Krpálek (judo). Ačkoliv přiznali, že mezi velké filmové nadšence nepatří, atmosféru slavnostní premiéry i celého festivalu si oba očividně užívali. V rozhovoru v úvodu článku zjistíte, jak se vyhrává zlatá olympijská medaile nebo co pro oba znamená Emil Zátopek.

Co se týče hodnocení snímku Zátopek, nešetřili sportovci superlativy. Film se jim líbil a jsou rádi, že něco takového mohlo v Česku vzniknout. Zároveň se oba shodli na tom, že co se týče píle, urputnosti a vytrvalosti je Emil Zátopek jejich sportovním vzorem. Třeba i v tom, že by oba museli spojit všechny své olympijské medaile, aby vyrovnali jeho sólo výkon z Helsinek.

I když zhruba před měsícem dosáhli oba na největší životní sportovní výsledek – Jiří Prskavec vyhrál suverénně své první olympijské zlato, Lukáš Krpálek zlato obhájil, ale v jiné váhové kategorii, což se zatím žádnému jinému judistovi nepovedlo – rozhodně se nechystají do sportovního důchodu. Motivace jim nechybí, každý závod začínají od nuly a z olympiády v Paříži v roce 2024 chtějí přivézt další cenné kovy.

Podívejte se na rozhovor v úvodu článku a dejte nám vědět, co si o obou sportovcích myslíte.
Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2021

Program Historie Ubytování během festivalu

Filmy 2021 Celebrity ve Varech

 

55. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary se koná od 20. do 28. srpna 2021. Festival letos přinese řadu českých premiér. Zahájení bude patřit filmu Zátopek. I přes veškerá koronavirová opatření se můžeme těšit na KVIFF ve vší parádě.


Diskuse ke článku