Kácení na Šumavě: Kšeft pro těžaře na úkor přírody | Reflex.cz
nahoru

Kácení na Šumavě: Kšeft pro těžaře na úkor přírody

Stanislav Krupař22. dubna 2011 • 08:00
Kácení na Šumavě: Kšeft pro těžaře na úkor přírody
foto: Stanislav Krupař

Elitní vědci,  aktivisté i milovníci divoké přírody ve čtvrtek v poledne demonstrovali  před  budovou Ministerstva životního prostředí. Kolem dvou stovek lidí tak před panelákem v pražských Vršovicích podpořilo protest platformy ŠumavaPro proti plánovanému kácení v přírodně nejcennějších horských oblastech Šumavy.

 

Nové vedení Šumavského národního parku v čele s jeho ředitelem Janem Stráským považuje za nejlepší řešení při boji s kůrovcem vpustit do nejpřísněji chráněných bezzásahových zón dřevorubce s motorovými pilami.

 

Anketa
Souhlasíte s kácením v přírodně nejcennějších oblastech Šumavy?
Ano
31.1%
578
Ne
68.9%
1279

 

S tímto postupem však naprosto nesouhlasí vědci, kteří lesní procesy dlouhodobě zkoumají s tím, že kácení nejenom nepomůže, ale lesní ekosystémy fatálně zruinuje a obnovu lesa jenom ztíží a že za kácením je především kalkul – skvělý kšeft pro těžařské firmy a obchodníky se dřevem.

 

 

Ministra životního prostředí Tomáše Chalupu vyzval během shromáždění  k uvážlivosti Prof. RNDr. Pavel Kindlmann DrSc., ředitel Centra pro výzkum biodiverzity , PřF  UK. Součástí happeningu byla i krátká modlitba vedená ornitologem a kazatelem Církve bratrské Pavlem Světlíkem.

 

Jsem silnější než falus
Kristýnka 21. dubna 2011 • 10:54

Jsem silnější než falus

Titanic 2 je tady – a znovu jde ke dnu!
Radim Bartík 19. dubna 2011 • 10:35

Titanic 2 je tady – a znovu jde ke dnu!Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,640
22,790
29,590
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější