nahoru

Německé dráhy ukradly Gretě další dětství. Musela sedět na zemi jako ve středověku

Dominik Landsman 16. prosince 2019 • 19:30
Greta Thunbergová v německém vlaku na cestě domů do Švédska
Greta Thunbergová v německém vlaku na cestě domů do Švédska
• foto: 
Twitter

Dětství švédské klimatické aktivistky Grety Thunbergové bylo znovu napadeno a zčásti zcizeno. Během cesty přes Německo musela mladá klimatická aktivistka sedět na zemi. Děti by neměly sedět na zemi. Děti si mají hrát, skotačit, ládovat se sladkostmi, omylem míčem rozbít sousedovi okno, a ne sedět ve vlaku v Německu na zemi.

„Krádež dětství nezletilé švédské občanky byla ohlášena v neděli v dopoledních hodinách. Časovou prodlevu mezi skutkem krádeže a jejím oznámením v současnosti prověřujeme. Může se jednat i o hodiny,“ vysvětluje Fridrich Klein, konstábl německé policie z Kolína nad Rýnem, který krádež dětství vyšetřuje.

„Incident samozřejmě důkladně prošetřujeme. V současnosti pracujeme s verzí, v níž jsou podezřelé z krádeže Německé dráhy. Podle očitých svědků i fotodokumentace, kterou máme k dispozici, veškeré stopy vedou právě k Německým drahám. Obvinění zatím vzneseno nebylo, to ale neznamená, že ještě během dnešního dne prokurátor obvinění proti Německým dráhám za krádež dětství nevznese. Vyšetřování se chýlí ke konci a o jeho výsledku vás budeme informovat,“ prozradil Fridrich Klein na tiskové konferenci.

Není to první případ, kdy bylo Gretě Thunbergové ukradeno dětství. V minulosti již nařkla světové lídry z krádeže, aby o pár měsíců později vznesla další obvinění směřující proti ropným gigantům, kteří jí rovněž dětství ukradli. Slečně Gretě se smůla lepí na paty, neboť neuplyne měsíc, aniž by jí někdo neukradl dětství.

Podle odborníků cena dětství slečny Grety postupně stagnuje. V současnosti se částka za Gretino dětství na černém trhu může pohybovat v řádech nižších tisíců dolarů, což není mnoho, ale očividně to pořád někomu za to stojí.

Samotná Greta si na další krádež svého dětství postěžovala na sociálních sítích, kam jako důkaz přidala svoji fotografii z vlaku, kterak jako jediná sedí na zemi spolu se zavazadly, kde zřejmě vezla vybavení pro středně velkou domácnost plus oblečení pro čtyřčlennou rodinu.

Greta krádež svého dětství vzala sportovně, neboť je na to již zvyklá. Pouze si postěžovala, že jsou vlaky v Německu přeplněné. Na druhou stranu ocenila, že lidé jezdí vlakem, protože vlak je k životnímu prostředí šetrnější než letadlo.

Zatímco krádež dětství bere Greta poměrně sportovně, na hlavu Německých drah na sociálních sítích padá jedna zloba za druhou.

„To si toho Greta vytrpěla málo? Kdejakej vykuk jí krade dětství. Teď ještě Německé dráhy? Já myslel, že mají na víc. Nechat ji chudáka v první třídě sedět na zemi. Jak se opovažují?“ ptá se uživatel sociální sítě s přezdívkou Green World.

Další sympatizanti Grety navrhují, aby mladá aktivistka cestovala už jen výhradně lodí. Tam ji krádež dětství nehrozí. Jenom kurděje.

Divoký kačer je fake news o skutečných událostech, které se sice nestaly, ale mohly by, jakkoliv znějí neuvěřitelně. Skutečností ale například je obvinění expremiéra Nečase z křivé výpovědi.

Dominik Landsman
Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.