nahoru

OSN vyčíslila cenu lidského života podle národnosti, rasy a věku. Nejdražší je malé bílé dítě z USA

Dominik Landsman 6. února 2019 • 09:50
Valné shromáždění OSN nás konečně ocenilo. Jen ale do sezónních slev.
Valné shromáždění OSN nás konečně ocenilo. Jen ale do sezónních slev.
• foto: 
ČTK

Jakou má cenu lidský život? Touto otázkou se zabývá lidstvo již dlouho. Dalo by se říci, že lidský život se nedá vyčíslit, a tak tomu i bylo. Dříve. Nyní žijeme v době, kdy se dá vyčíslit všechno, i cena lidského života. Organizací, co to zvládla, se stala OSN, která nejenže vyčíslení lidského života zaštítila, ale i rovněž zaplatila. 

Tým několika vědců, ekonomů a finančních analytiků z celého světa vypracoval po dvou letech důkladné analýzy a průzkumu první lidský ceník. Ukázalo se totiž, že lidé si nejsou rovni a ne každý život má stejnou cenu. To samozřejmě není tak překvapující, stejně tak i konkrétní rozdělení lidí podle ceny.

Jak se dalo čekat, nejdražší je život malého bílého heterosexuálního dítěte z USA. „Na podobnou úroveň můžeme přidat ještě děti z Velké Británie, Austrálie, Německa a Francie,“ dodal John Brown, tajemník OSN pro věci ceny lidského života. Pokud zemře bílé heterosexuální dítě z USA (případně z Velké Británie, Austrálie, Německa a Francie) jedná se o mediálně nejzajímavější tragédii, která je vyčíslena na sto miliónů dolarů.

Kolik stojí Evropan?

V závěsu za dítětem z USA jsou potom bílé děti z dalších vyspělých zemí, jako je Dánsko, Rakouskou, Švédsko nebo například Finsko. Českou republiku zde nehledejte. Malé bílé děti z České republiky mají menší hodnotu. Nemusíme však smutnit, i naše bílé heterosexuální děti mají vysokou hodnotu.

OSN vyčíslila hodnotu našich dětí na padesát miliónů dolarů, popřípadě dvě tuny plastových víček, což je v celosvětové konkurenci velmi solidní umístění. Samozřejmě že cena dětí se pohybuje rovněž podle věku a roztomilosti. Čtyřletá roztomilá holčička má větší cenu než zauhrovaný pubertální klacek, jenž se fláká s pochybnou partičkou a chlastá víno v parku.

Klesá cena s věkem?

Cena dospělých se rovněž odvíjí od rasy, náboženství, věku a mediální zajímavosti. Nejméně cenný lidský život je tedy logicky postarší muž či žena odněkud z Afriky anebo z arabské země. Mediální zajímavost těchto osob je naprosto minimální, od čehož se odvíjí i cena jejich životů. Podle OSN má cena jednoho Keňana ve středních letech hodnotu hrsti rýže.

„Nějací černoušci v Africe nikoho nezajímají,“ povzdechl si John Brown a ukazoval to na příkladu, kdy v Keni během týdne zemřelo vyhladověním pět tisíc dospělých i dětí, přičemž v tentýž den v USA střelec zastřelil ve škole dva žáky a jednoho učitele.

Kontaktujte svého óeseňáka!

Pět tisíc mrtvých černoušků v Keni dostalo v médiích minimální prostor a během půl dne už toto téma nikoho nezajímalo, zatímco střelba ve škole USA rezonovala několik týdnů celou společností v celém světě a každý měl nutkání se k tomu vyjádřit. Pokud by vás zajímalo, jakou cenu má zrovna dnes váš život, můžete se podívat na internetové stránky OSN, popřípadě můžete kontaktovat svého zástupce v OSN.

Divoký kačer je fake news o skutečných událostech, které se sice nestaly, ale mohly by, jakkoliv znějí neuvěřitelně. Realitou však jsou mrazy, které paralizovaly Středozápad USA.

Dominik Landsman
Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.