nahoru

Policie vyšetřuje, kdo snědl v nemocnici meruňkové knedlíky a vinnou klobásu. Stopy vedou k Ovčáčkovi

Dominik Landsman 21. října 2021 • 18:30
Policie vyšetřuje, kdo snědl v nemocnici meruňkové knedlíky a vinnou klobásu. Stopy vedou k Ovčáčkovi
foto: Blesk:Tonda Tran

Kdo snědl meruňkové knedlíky a vinnou klobásu, kterou si měl údajně Miloš Zeman v nemocnici objednat k obědu? Tak přesně tuto záhadu nyní řeší elitní tým detektivů Policie ČR. Podle dosavadních zjištění se ukázalo, že zdravotní stav Miloše Zemana se s pozřením meruňkových knedlíků a vinné klobásy neslučuje. Avizované jídlo, které si Miloš Zeman objednal, tak musel pozřít někdo jiný.

„Pan prezident byl v dobrém rozmaru, komunikoval a zbaštil meruňkové knedlíky. K obědu si poručil vinnou klobásu,“ tvrdil tiskový mluvčí Jiří Ovčáček.

Podle lékařských expertů však zdravotní stav prezidenta republiky neumožňuje, aby pozřel meruňkové knedlíky, potažmo vinnou klobásu. Kdo tedy uvedené pokrmy snědl?

„Mohu potvrdit, že na pokoj pana prezidenta byl přinesen talíř plný meruňkových knedlíků. Sestra jej položila na stolek vedle lůžka a odešla. Když se asi za hodinu vrátila, byl talíř již prázdný. Pan prezident se nacházel ve stejném stavu jako v době, kdy byl talíř přinesen. Nemohu jeho zdravotní stav komentovat, ale jen naznačím, že určitě nebyl v takové formě, aby jedl meruňkové knedlíky,“ potvrdil zdroj z nemocnice, který si nepřál být jmenován.

„Máme informace i stopy. Aktuálně je vyšetřování v rané fázi a neradi bychom předbíhali událostem. Každopádně z toho, co jsme zjistili, je zřejmé, že meruňkové knedlíky ani vinnou klobásu pan prezident nesnědl. Musel to být někdo jiný. V úvahu tak připadá Vratislav Mynář, Jiří Ovčáček, některá z ošetřujících sester, popřípadě předseda Poslanecké sněmovny Vondráček, který s panem prezidentem přišel do kontaktu, a to beze svědků,“ tvrdí Alena Vlahá, tisková mluvčí Policie ČR.

„Já rozhodně panu prezidentovi klobásu nesnědl. Ani ty knedlíky. Já se starám o jeho blaho a toto nařčení je absurdní a skandální," rozčiloval se Jiří Ovčáček, když se ho redakce dotázala, zda nesnědl Zemanovi oběd. Toto podle něho absurdní obvinění ho natolik rozčílilo, že se musel uklidnit několika žalmy.

„Nezlobte se, ale na to ani nebudu reagovat. Já jsem vážený člověk, úspěšný a vlivný a tohle nemám rozhodně zapotřebí. Já panu prezidentovi jídlo neujídám. Na shledanou,“ vyjádřil se k možnému obvinění i Vratislav Mynář.

„Existuje fotka, kde nejím knedlíky pana prezidenta. Akorát ji nikde neukážu. Toto vám musí stačit. Pan prezident dělal vtípky a já jsem mu nesnědl oběd. Tím považuji téma za uzavřené,“ vyjádřil se poslední z podezřelých Radek Vondráček.

Policie má nyní před sebou nelehký úkol rozplést pavučinu lží a intriky a ze střípků složit mozaiku pravdy. Je třeba zjistit, kdo snědl Zemanovi knedlíky a klobásu. Už kvůli samotné demokracii a republice.

Divoký kačer je fake news o skutečných událostech, které se sice nestaly, ale mohly by, jakkoliv znějí neuvěřitelně. Pravdou ale například je, že za nechutné hradní praktiky je zodpovědný i Babiš.

Audioknihy Dominika Landsmana si můžete poslechnout v našem Ikiosku >>>

Dominik Landsman
Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.
 

Nejčtenější komentáře