nahoru

Žáci, kteří se odmítnou testovat, budou mít zakázanou i matematiku. Zájem o testy bude zřejmě minimální

Dominik Landsman 18. srpna 2021 • 18:30
Žáci, kteří se odmítnou testovat, budou mít zakázanou i matematiku. Zájem o testy bude zřejmě minimální
foto: ČTK / Peřina Luděk

Vláda v čele s ministrem zdravotnictví, kterým je aktuálně Adam Vojtěch, vydala nová nařízení k návratu dětí do škol. Samozřejmostí je testování, a jestliže se nějaké dítě odmítne nechat testovat, bude mu zakázáno ve škole zpívat, chodit na tělocvik a rovněž se ministerstvo zdravotnictví usneslo, že takovým dětem bude zakázána matematika.

„My musíme chránit děti za každou cenu. Ve školách se nám to vloni v září dost šířilo a tomu musíme zabránit. Testování je úplný základ. Jestliže nám nějaké dítě vypadne z testování, musíme si na to dítě dát pozor. Bít ho nesmíme a ani mu nemůžeme zrušit výuku kvůli té debilní ústavě a listině práv a svobod, takže jeho působení ve škole alespoň omezíme. Zakážeme mu zpívat. Zpíváním se šíří covid úplně nejvíc. Taky mu zakážeme tělocvik, protože covid se šíří taky hodně, když člověk běhá nebo má na sobě cvičební úbor.

Po domluvě s odborníky jsme rovněž rozhodli, že dětem, které se odmítnou nechat otestovat, bude zakázaná matematika. Bylo zjištěno, že během počítání člověk vylučuje až třikrát více covidu, než když nepočítá. Dokonce u rovnic o dvou neznámých je to množství až pětkrát větší. Z toho důvodu je bezpečnější, aby netestované děti matematiku nevykonávaly vůbec. Ředitelé škol jsou již o těchto opatřeních řádně informováni. Věřím, že od září všechno pojede jako po másle,“ doufá ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.

Zatímco připravovaná opatření na zamezení šíření covidu na školách slibují kolosální úspěch alespoň na papíře, realita bude nejspíš jiná.

Jakmile se žáci dohmátli, že pokud se nenechají testovat, bude jim zakázána matematika, jejich zájem o testování prudce opadl.

„Vloni jsem měl z matiky čtyřku a fotr mě seřezal opaskem od kalhot a celé letní prázdniny jsem mu musel pomáhat ve firmě. Léto úplně na hovno. Letos nebudu riskovat. Nenechám se testovat, takže se mě matematika netýká a budu mít klid. Další léto si užiju s kamarády u vody, protože v ostatních předmětech se mi daří o poznání lépe,“ plánuje Daniel, žák deváté třídy, který stejně jako mnoho jeho spolužáků letos matematiku vynechá. Vláda mu k tomu dala příležitost.

Mezitím ministr zdravotnictví pohrozil, že pokud bude zájem o testy malý, zakáže ještě netestovaným žákům fyziku a diktáty.

Odborníci tak očekávají, že se na základě toho nenechá testovat nikdo včetně učitelů.

Divoký kačer je fake news o skutečných událostech, které se sice nestaly, ale mohly by, jakkoliv znějí neuvěřitelně. Pravdou ale například je, že vládní nařízení jsou často zcela mimo realitu.

Audioknihy Dominika Landsmana si můžete poslechnout v našem Ikiosku >>>

Dominik Landsman
Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.