Honzíkova cesta do Moskvy.

Honzíkova cesta do Moskvy. Zdroj: TMBK

Honzíkova cesta do Moskvy.
Návrat Čechů vyhoštěných z Moskvy: Jan Hamáček na tiskovce (19.4.2021)
Investigativec: O „vrbětických“ agentech se ví už od roku 2018!
Češi vyhoštění z Ruska přiletěli do Prahy 19. dubna 2021 krátce před 22. hodinou večer.
10
Fotogalerie

Trpělivost došla. Babiš odletěl do Moskvy vyměnit Hamáčka za Sputnik V

Předseda ČSSD a ministr vnitra Jan Hamáček není očividně poslední dobou ve formě. Od jeho hvězdné chvilky s červeným svetrem uplynul už více než rok a za tu dobu nenabídl defacto nic kloudného nebo užitečného. Pouze kupí jeden přešlap za druhým. 

Asi nejzásadnější neúspěch za poslední dobu bude nejspíš kauza výbuchu muničního skladu ve Vrběticích. Zatím to vypadá, že za výbuch Jan Hamáček nejspíš nemůže. Neodpálil nálože ani se doposud nepotvrdilo, že na místě tehdy kouřil, odhodil nedopalek na kupu střelného prachu a následně sklad explodoval. To však nevadí tomu, aby v případě výbuchu ve Vrběticích Hamáček příliš nezazářil. 

Důkaz, že Jan Hamáček žije ve špatné Bondovce:

Video placeholde
Jan Hamáček: Padouch, nebo hrdina?! • Martin Bartkovský

Vše začalo tím, že Hamáček prohlašoval, že pojede do Moskvy vyjednávat dodávku vakcíny Sputnik V.  To mu premiér Babiš zakázal. Řekl doslova: „Honzo, nikam nepojedeš. Doma budeš.“

Honza posléze svou cestu do Moskvy odvolal s tím, že po víkendu je důležité zasedání vlády, na kterém nemůže chybět. On nechtěl říct, že má od Babiše zaracha, tak to hrál na důležitou schůzku. 

Potom společně s Babišem mimořádně svolali tiskovou konferenci, kde odhalili, že za výbuchem ve Vrběticích stojí ruská rozvědka.

Hamáček posléze tvrdil, že jeho cesta do Moskvy měla být jen důmyslná zástěrka, která měla Rusko zmást a připravit půdu pro Českou odvetu za útok na Vrbětice, která byla nemilosrdná a pro Rusko zdrcující. 

Se svou špionážní historkou Hamáček u veřejnosti příliš nepochodil a místo označení agent Jan 007 sklidil vesměs spíše výsměch.

Následně v médiích zazněla nařčení, že Hamáček měl snad do Moskvy vyjednávat o vakcíně Sputnik V výměnou za to, že výbuch ve Vrběticích zamete pod stůl. Tyto zprávy byly dost už i na premiéra Andreje Babiše, který se rozhodl konat. 

„Dnes v ranních hodinách jsem leteckým speciálem odletěl do Moskvy, kde jsem vyměnil Jana Hamáčka za vakcínu Sputnik V. Už jsem toho měl plné zuby a došla mi s ním trpělivost. Nejdřív že jede do Moskvy jednat o Sputniku, i když jsem mu to zakázal, potom že to byla jenom finta, jak zmást Rusko, a teď že snad chtěl vyhandlovat Sputnik za Vrbětice. No prostě toho bylo dost a už jsem na to neměl nervy,“ prozradil Andrej Babiš na tiskové konferenci. Kolik vakcín Sputniku za Hamáčka obdržel, neprozradil, ale moc jich nebude, protože je Hamáček téměř bezcenný. 

Výměna Hamáčka za Sputnik vzbudila u veřejnosti poměrně kladné ohlasy, takže je velmi pravděpodobné, že v rámci předvolebních bojů bude Babiš ve výměnách pokračovat. Kolik Sputniku dostaneme v Moskvě za Zemana, to ukážou až nejbližší měsíce. 

Divoký kačer je fake news o skutečných událostech, které se sice nestaly, ale mohly by, jakkoliv znějí neuvěřitelně. Pravdou ale je, že Jan Hamáček nás ještě může velmi překvapit.

Audioknihy Dominika Landsmana si můžete poslechnout v našem Ikiosku >>>