nahoru

My už nechceme do sněmovny, tvrdí Hamáček a proto jmenoval Haška svým náměstkem

Dominik Landsman 30. dubna 2021 • 18:30
Šéf ČSSD a vicepremiér Jan Hamáček
Šéf ČSSD a vicepremiér Jan Hamáček
• foto: 
ČTK / Radek Petrášek

ČSSD podle předvolebních průzkumů balancuje na hranici vstupu do sněmovny, což mnohé představitele strany značně vyděsilo.

„Já už takhle dál nemůžu. V té Poslanecké sněmovně, natož ve vládě je to peklo. Musíte rozhodovat, neustále se s někým dohadujete, člověk je pořád ve stresu, moc toho nenaspí a lidi ho nemají rádi. V drtivé většině jsme se ve straně domluvili, že už toho máme dost a že po příštích volbách už chceme z Poslanecké sněmovny pryč. Děláme pro to první poslední. Spolupracujeme s Babišem, který nám vysává voliče a připisuje si naše zásluhy, záměrně působíme vyčpěle a odevzdaně, jsme viditelně a okázale servisní a ani si nestojíme za svým. A ono to možná nebude stačit. Pořád tu je něco kolem pěti procent lidí, kteří by nás volili. Tak jste normální?“ rozčílil se předseda ČSSD Jan Hamáček na tiskové konferenci.

„Lidi proberte se už. Nevolte nás. My už to přestáváme zvládat. Mějte trochu soucit. Nebuďte zlí a dopřejte nám důstojný odchod i odpočinek. Ideální volební výsledek by byl někde kolem tří procent, abychom dosáhli na státní podporu a zároveň abychom se nemuseli nervovat, že přes těch pět procent přelezeme. Lidi, mějte slitování,“ rozbrečel se následně Hamáček.

Jakkoliv působí ČSSD, potažmo Jan Hamáček aktuálně odevzdaným dojmem, měla strana v rukávu ještě jeden poslední trumf. Všemi nenáviděného Michala Haška, který byl vytáhnut z hlubin bažin zapomnění a slavnostně nainstalován na ministerstvo vnitra jako náměstek.

„Míša byl už na odpočinku, ale je to kamarád a srdcař, který vyslyšel naše volání o pomoc. Za to mu moc děkujeme. Michal Hašek se tak stává náměstkem ministra vnitra a to by v tom už byl čert, kdyby neodradil i ten zbytek zoufalců, co nás chtěli volit,“ představil Jan Hamáček svůj plán, jak zajistit, že se ČSSD do Poslanecké sněmovny nedostane.

„Já bych se rozdal, to se o mně ví. Když ČSSD potřebovala pomoc, na nic jsem nečekal a přispěchal. I když bych si mohl v klidu žít svůj politický důchod, nadechl jsem se k poslední akci, abych rozmrdal ČSSD do mrtě. Tímto slibuji, že udělám vše, co je v mých silách, aby se ČSSD v příštích volbách do Poslanecké sněmovny už nedostala,“ prohlásil Michal Hašek na tiskové konferenci.

V ten moment se Jan Hamáček rozplakal dojetím a přítomní členové ČSSD rozjeli mexickou vlnu a skandovali taková hesla jako „Míšo, hobluj, vole,“ nebo „To dáš. Jsi best.“

Jestli bude Michal Hašek jako náměstek ministra vnitra stačit, aby se ČSSD nedostala do Poslanecké sněmovny, anebo bude muset vedení ještě před volbami povolat zpátky do sedla Jiřího Paroubka, to ukáže až čas.

Divoký kačer je fake news o skutečných událostech, které se sice nestaly, ale mohly by, jakkoliv znějí neuvěřitelně. Pravdou ale je, že si to Hamáček umí udělat složité.

Audioknihy Dominika Landsmana si můžete poslechnout v našem Ikiosku >>>

Dominik Landsman


Klíčová slova: volby, politika, ČSSD, Jan HamáčekDiskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.