nahoru

Škárka, který tvrdí, že nedonošené děti jsou zrůdy, vyhrává anketu Zlatý Zmrd

Dominik Landsman 3. listopadu 2020 • 18:20
Jaroslav Škárka
Jaroslav Škárka
• foto: 
CTK/ Roman Vondrous

Dlouho to vypadalo, že tradiční každoroční ocenění Zlatý Zmrd za rok 2020, které se uděluje nejméně oblíbené osobě v České republice, má letos jasného vítěze. Všechny sázkové kanceláře favorizovaly Pavlínku, která soutěžila v Masterchefu. Pro její neustálý pláč a řadu podezření, že i přes své nevalné kulinářské dovednosti ji vedení soutěže a porotci stále drží ve hře, si nebohá soutěžící vysloužila nálepku nepřítele České republiky.

Jakkoliv se zdálo, že o udělení Zlatého Zmrda pro rok 2020, tedy nejméně oblíbeného občana České republiky, je rozhodnuto, na poslední chvíli přispěchal doposud opomíjený a mnohými zapomenutý outsider soutěže Jaroslav Škárka.

Jeho dny, kdy mohl v roli poslance za Věci veřejné reálně pomýšlet o nějakém hezkém umístění v anketě Zlatého Zmrda, se zdály být dávno minulostí. Proto jeho triumf mnohé překvapil.

Na druhou stranu je nutno přiznat, že Škárka za to v závěru soutěže opravdu vzal. Jeho vyjádření, že nedonošené děti jsou zrůdy a je potřeba se jich zbavit a že mentálové jsou akorát přítěží, ho okamžitě vystřelilo na přední příčku ankety, kterou tak získal jako historicky první nenasazený borec.

„Je to vítězství nejen pro mě, ale i pro ostatní outsidery, kteří se topí v průměrnosti a o nějakém prvenství si mohou nechat tak leda zdát. Tady na mém příkladu jasně vidíte, že i když s vámi nepočítají, můžete zmobilizovat všechny síly, jít si za tím a nakonec všem vytřít zrak,“ usmíval se Škárka při slavnostním předávání sošky Zlatého Zmrda z rukou předsedy svazu Českých Zmrdů Zdeňka Ondráčka.

Během ceremoniálu, který se skládá nejen z předávání ceny, ale i z nakopání do zadku, Škárka stěží zadržoval slzy dojetí.

I slavnostní průchod uličkou hanby, během které na laureáta ceny lidé házejí shnilá rajčata a křičí „fůůůj“, si Škárka pochvaloval a tvrdil, že právě tyhle okamžiky mu dokazují, že to, co dělá, má smysl.

Nutno podotknout, že Škárka ceny naprosto opanoval. Nejen že bral i vedlejší cenu pro skokana roku, ale i jako absolutní vítěz vypálil rybník všem, kteří ho podceňovali. Jeho prvenství v anketě schvaluje drtivá většina občanů i odborníků.

„Já mu to ocenění přeju. Za takový mocný finiš si ho zaslouží. Říct, že nedonošené děti jsou zrůdy a že je potřeba se jich zbavit, podle mě jinou možnost než dostat zlato nenabízí,“ potvrdil Leoš Vlasák, znalec ankety, který dodal, že Škárka vsadil na hitlherovskou notu a to v anketě nikdy nemůže dopadnout špatně.

Za celou redakci panu Škárkovi blahopřejeme a věříme, že pokud, nedej bože, přijde na zbavování se mentálů, pan Škárka bude humánně utracen mezi prvními. 

Divoký kačer je fake news o skutečných událostech, které se sice nestaly, ale mohly by, jakkoliv znějí neuvěřitelně. Pravdou ale je, že zlu je potřeba se postavit.

Audioknihy Dominika Landsmana si můžete poslechnout v našem Ikiosku >>>

Dominik Landsman
Diskuse ke článku