nahoru

Radek Banga z Gipsy.cz přinesl do šapitó Reflexu fóry a politickou nekorektnost

Kateřina Kadlecová20. července 2018 • 12:10
1080p720p360p
RADEK BANGA o své rodině a vztahu s romskou komunitou
• video: 
Martin Bartkovský

Že má Radek Banga, šestatřicetiletý frontman kapely Gipsy.cz a král romano hip hopu, dobrý smysl pro humor, se včera večer mohly přesvědčit tisíce návštěvníků jeho hodinové šou na Kofola stage. „Hewlett-Packard a Microsoft musí zvítězit nad lží a nenávistí,“ volal zpěvák, když ke konci koncertu potřetí restartoval počítač s nahranou smyčkou. Nakonec vše vyřešila jeho technicky zdatná manželka Veronika, jak hned po koncertě vyprávěl na scéně Reflexu, kde mezi zhruba stohlavým obecenstvem seděl i profesor Jiří Drahoš s manželkou.

Radek Banga v jedné z cyklu debat Reflexu zavzpomínal třeba na to, jak v létě 2007 s Gipsy.cz hráli na největším festivalu světa, v Glastonbury, jako vůbec první česká kapela. Také srovnal letošní Colours of Ostrava s těmi před čtyřmi lety, kdy Gipsy.cz v úvodní den předvedli s předstihem nejlepší vystoupení večera a diváci nadšením lezli po ocelových konstrukcích pódia jak opice: „Letos je tu mnohem víc lidí a taky mnohem víc dobrého jídla,“ pochvaloval si muzikant, který před dvěma roky odešel na Zlatých slavících s manželkou ze sálu na protest proti ocenění rasistické a nacionalistické kapely Ortel. Sám si jako Rom během našeho povídání několikrát neodpustil černý humor a spolu s publikem si liboval, že se vtipům o tom, proč Gipsy.cz jako cikánská kapela musí hrát na Kofola stage a jak to Romové mají s jízdou načerno, na rozdíl od Američanů můžeme smát. „Žigulik, žigulik, řekni, more, za kolik...“ Děkujeme, Radku!

Den druhý na Colours objektivem Martina Straky: Jaroslav Uhlíř, Kensington, Aurora a…
Majitel Vítkovic Jan Světlík na scéně Reflexu: Stát ovládají neschopní úředníci
Colours of Ostrava 2018

Průvodce: vstupenky, ubytování, doprava Program a hvězdy Reflex Stage Festival v ulicích
Patrně největší hvězdou letošního ročníku hudebního festivalu Colours of Ostrava, který proběhne mezi 18. a 21. červencem, bude zpěvák Pharrell Williams. Jak vypadal první den s Williamsem, ale třeba i s Vojtěchem Dykem nebo Reflexem si prohlédněte ve fotogalerii Martina Straky. Pokud ještě váháte, pak vás určitě přesvědčí 10 důvodů, proč jet zrovna letos na Colours.


Kurzy měn
25,970
22,800
29,160
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější