nahoru

5 důvodů, proč strávit advent v rakouských Korutanech

 • Clara Zangová31. října 2018 • 10:20
  5 důvodů, proč strávit advent v rakouských Korutanech
  Národní park Dobratsch
  • foto: 
  Flickr

  Trávíte předvánoční čas pokaždé u rodinného krbu? Co si o něco prodloužit sváteční volno a vyrazit někam za hranice? Na Vánoce vás bezesporu naladí nejslunečnější rakouská spolková země – Korutany. Tady je pět tipů, jak strávit předvánoční dovolenou mezi tisíci jezer.


 • 1. Vzhůru na věž

  Tato extravagantní dáma, vyhlídková věž Pyramidenkogel, shlíží z nadmořské výšky 851 metrů. Samotná věž, která stojí na stejnojmenném vrcholů, je se svým vzrůstem rovných 100 metrů nejvyšší dřevěnou rozhlednou světa. Z výšky budete moci shlédnou na kouzelný adventní trh přímo po věží. Pyramidenkogel se nachází na území vesnice Keutschcach am See v regionu Wörthersee.


 • 2. Něco pro otužilce

  Korutany jsou prý ráj potápěčů pod ledem. Na jihu Rakouska se ale pěstuje ještě mnohem neobvyklejší zábava: „podlední“ hokej. Ten se nehraje na ledě, ale pod ním, a vzhůru nohama. Hráči se pohybují pod ledovou vodou a puk hokejkami nahánějí po spodní straně ledové plochy. Jako branka slouží díra, která je do ledu vyřezaná.


 • 3. Po jezeře vánočním člunem

  Středobodem turismu v Korutanech je jezero Wörthersee, největší v této spolkové zemi a páté největší v Rakousku. V předvánočním čase můžete mezi jednotlivými místy po jezeře přejíždět ve člunech ozdobených světýlky i adventními věnci. 16,5 kilometrů dlouhé jezero lemuje bezpočet hradů a zámků. Ale kdybyste přeci jen zatoužili po něčem jiném, v Korutanech je jezer dalších 1269.


 • 4. Noční bojovka

  Ani v noci se nemusíte na dovolené na jihu Rakouska nudit. Třeba v přírodním parku Dobratsch probíhají noční vedené túry. V parku samozřejmě nenajdete žádné pouliční lampy, na cestu vám budou svítit historické lucerny, která vás dovedou až k hostinci Hundsmarhof, kde bude čekat praskající táborák


 • 5. Na sněžnice

  Výšlapy na sněžnicích doporučují místní podnikat buď hned zrána, anebo až večer, po západu slunce. V Korutanech se na některých místech podnikají také noční výlety na sněžnicích za úplňku. Až dokončíte ranní pouť zasněženou krajinou, můžete se přesunout rovnou do běžecké stopy, anebo na zamrzlé jezero.Klíčová slova:
cestování, Rakousko, Korutany


Diskuse ke článku

 


Diskuse ke článku