nahoru

První Češka, která zdolala Everest: O nezbytnosti strachu, mateřství i náročné expedici

27. prosince 2016 • 12:50
Horolezkyně Klára Kolouchová Poláčková
Horolezkyně Klára Kolouchová Poláčková
• foto: 
Profimedia

Horolezkyně Klára Kolouchová vylezla před devíti lety na Mount Everest. Letos v červnu vyrazila i na druhou nejvyšší horu světa – K2. Na Everest vystoupala jako svobodná a bezdětná, teď má manžela a je mámou dcery Emmy a syna Cyrila.

Na návrat do vysokých hor jsem myslela mnohokrát, ale vážně jsem ho začala řešit loni v létě. Svedla jsem se sebou vnitřní boj, různá pro a proti jsem přehazovala v hlavě celé prázdniny.

Nejčastější otázka, která na mě vyskakuje vlastně doteď, byla: Můžu si dovolit to udělat, když mám zodpovědnost za dvě malé děti? Pro spoustu lidí to bude znít sobecky, ale když hodně dávám, musím si občas také něco vzít.

Naprosto zásadní ale bylo, jak se k celé věci postavil můj manžel. Rozhodnutí vyrazit bylo podmíněno tím, že bude stát stoprocentně za mnou – ve všem, co taková expedice obnáší. A nejen po dobu příprav, ale především ty dva měsíce, kdy budu pryč.

CELÝ ČLÁNEK SI MŮŽETE PŘEČÍCT NA WEBU ŽENY.CZ

Drakulova pomsta: Trdelník má kořeny v Transylvánii, ale trhovci z něj udělali českou …
Z „šedé myši“ sebevědomou první dámou. Podívejte se, jak se Ivana Zemanová změnila za…
Žena se stala obětí špatného vtipu, sociální sítě překvapily: Lidé ženě píší povzbudivé…Klíčová slova: mount everest, hory, horolezec, češka, sportDiskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,730
22,610
28,620
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější