nahoru

Skryté gastronomické skvosty Dubaje

-red- 27. září 2021 • 11:30
Dubaj nabízí spoustu možností ochutnat skvělé jídlo
Dubaj nabízí spoustu možností ochutnat skvělé jídlo
• foto: 
Dubai Tourism

Cestujete do Dubaje a rádi byste prozkoumali gastronomickou scénu s omezeným rozpočtem? Různorodé chutě dubajské kuchyně, která je kombinací íránské, libanonské a arabské, nabízí lákavé pokrmy pro masožravce i vegany. Dubaj je sice proslulá svými luxusními gurmánskými zážitky, ale ve městě najdete i taková místa, která nezruinují vaši peněženku. Pojďte se na ně s námi podívat.

1. Falafel sendvič z Operation Falafel – 70 CZK (AED12)

Operation Falafel je domácí koncept, který se vyvinul v globální značku s pobočkami po celých SAE.  Nabízí čerstvé a chutné arabské jídlo s moderním pojetím tradičních ingrediencí. Za pouhých 70 korun můžete vyzkoušet charakteristický falafel sendvič s humusem, nakládanými okurkami, čerstvou mátou, rajčaty, citronovou kůrou a tahini, zabalený v čerstvém chlebu pita nebo saj.

2. Samosa Chaat z Chaat Bazaar – 58 CZK (AED10)

Gurmáni, kteří milují pravé indické pouliční jídlo, si přijdou na své v Chaat Bazaar, rušné vegetariánské restauraci (chaat je pojem používaný pro všechna indická pouliční jídla, většinou jsou pikantní, doplněné jogurtem a čatní). Ochutnejte tradiční a lahodný chaat samosa (samosy jsou smažené indické plněné taštičky) za pouhých 58 CZK.

3. Za'atar & Cheese Fatayer z Mama’esh – 88 CZK (AED15)

Slaný koláč plněný takřka čímkoli (špenát, sýr, maso) posypaný kořením Za'atar, které dodává charakteristickou chuť a má hluboké kořeny v blízkovýchodní a středomořské kuchyni. Vyzkoušejte sýrový fatayer v útulné pekárně Mama'esh za pouhých 88 CZK.

4. Chicken Biryani z Ravi Restaurant – 82 CZK (AED14)

Tato pákistánská restaurace ve čtvrti Satwa, charakteristická pestrou směsicí kultur, se stala pojmem – najdete tu návštěvníky z nejrůznějších etnických skupin i vrstev. Za vyzkoušení v restauraci Ravi stojí vše, co mají na jídelním lístku, nicméně doporučujeme zejména oblíbené kuřecí biryani za pouhých 82 CZK nebo pak pikantní skopové kotlety a kuřecí mughlai – smetanové kari podávané s nastrouhaným vejcem. Všechno pak vytřete plněnou chlebovou plackou paráthá – jen tak si správně vychutnáte toto autentické pouliční jídlo za nepřekonatelnou cenu.

Foto Dubai Tourism

5. Kuřecí Shawarma z Al Mallah – 53 CZK (AED9)

Tradiční libanonská kuchyně v restauraci Al Mallah, která byla založena v roce 1979, vás nezklame. Po odpoledni stráveném prohlídkou pouličního umění a nástěnných maleb na ulici 2nd December si můžete užít kuřecí šawarmu plnou chutí a tradičního libanonského koření za pouhých 53 CZK.

Foto Dubai Tourism

6. Kunafa Nabulsi z Firas – 88 CZK (AED15)

Uspokojte své mlsné jazýčky a pochutnejte si na arabských sladkostech z místní cukrárny Firas Sweets. Návštěva není úplná, pokud si nedopřejete neuvěřitelně chutný tradiční blízkovýchodní dezert Kunafa Nabulsi za pouhých 88 CZK.

Foto Dubai Tourism

7. Chips Oman a sýrový Rigag s Karak z HumYum – 76 CZK (AED13)

V emirátské restauraci HumYum, která nabízí širokou škálu tradičních pochutin a domácích chutí, budou gurmáni spokojeni. Pochutnejte si jako místní a dejte si Chips Oman a Cheese Rigag za pouhých 76 CZK a zapijte je tradičním sladkým čajem Karak za 30 CZK.

8. Chilli sýrový toast z Project Chaiwala – 117 CZK (AED20)

Projekt Chaiwala je domácí restaurace, která se vyznačuje vysokou kvalitou a nepřeberným množstvím chutí.  Vydejte se na Alserkal Avenue, prohlédněte si galerie a zastavte se na ochutnávku charakteristického sýrového toastu Chilli za pouhých 20 AED. 

9. Vaječno-sýrová rolka z Raju Omlet – 99 CZK (AED17)

Vegetariánská restaurace Raju Omlet nabízí indické pouliční jídlo a svérázný jídelní lístek, který vzdává hold snídaňovým základům, jako jsou vejce a čaj. Podává se zde celodenní snídaňové menu. Nenechte si ujít charakteristická vejce kejriwal – směs smažených vajec, sýra a hub, jemně okořeněná a podávaná s teplým chlebem.

Foto Dubai Tourism

-red-
Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.